TOP 4: Tomáši Holému při natáčení snímku Pod Jezevčí skálou tekla po obličeji skutečná krev. Co dalšího o filmu nevíte?

TOP 4: Tomáši Holému při natáčení snímku Pod Jezevčí skálou tekla po obličeji skutečná krev. Co dalšího o filmu nevíte?
Zdroj: ofic. zdroj / isifa.com

Pokud hledáte pohodový český film na víkend, tak si nenechte ujít snímek Pod Jezevčí skálou. V něm hraje dětská herecká legenda Tomáš Holý (†21) a zkušený herec Gustáv Valach (†81). Role dědečka a vnuka jim sedly natolik, že se film dočkal dvou pokračování. Kromě skvělých hereckých výkonů se můžete pokochat i pohledem na krásnou šumavskou přírodu.

Film vypráví příběh dědy a vnuka, co se do nedávna neznali. Hajný se totiž rozhádal se synem a ten mu svého potomka nikdy nepředstavil. Vše se změnilo, když ho snacha odvezla k dědovi na chalupu. Ten z toho vůbec nebyl nadšený, ale vnuk Vašek se nenechal odbýt. Postupně si dokáže protivného samotáře Straku získávat svým zvídavým přístupem.

FOTO:  ofic. zdroj / isifa.com


Začne s ním chodit na pochůzky, kde mu ukazuje krásy místní přírody. Při jedné z nich jejich jezevčíka zaujme liška a rozhodne se ji pronásledovat. Bohužel vleze do nory, z které mu zatarasí východ jezevec a zůstává v ní uvězněn. V této chvíli ho mohou zachránit už jen Vašek s dědou. Kromě psa se jim možná podaří zachránit i jejich vztah.

FOTO:  ofic. zdroj / isifa.com


Během natáčení došlo k pár zajímavým situacím a tohle jsou nejlepší z nich:


Během scény, kde Tomáš Holý osvobozuje psa, ho zvíře pokousalo do tváře. Dokonce mu tekla po obličeji krev. Pak se to bál říct rodičům, ale stejně se na to později přišlo. Ani jeden z nich se na syna nezlobil a dovolili mu pokračovat v herecké kariéře.

FOTO:  ofic. zdroj / isifa.com


Herec, který hrál dědu, to neměl v životě lehké. Nejenom, že přežil své rodiče, ale i tři bratry. Všichni tři zemřeli na rakovinu. Herec se jí také obával, ale místo toho zemřel na infarkt a krvácení do mozku. Stejná smrt postihla i jeho ženu.


Představitel Vaška zemřel tragicky při autonehodě v pouhých 21 letech. Tehdy nezvládl ostrou zatáčku a čelně narazil do stromu. Ještě se mu snažili zastavit krvácení igelitem, ale to už byl dávno mrtvý.

FOTO:  ofic. zdroj / isifa.com


Tomáš Holý neměl během natáčení žádný text. Režisér mu věřil tak moc, že ho nechal vymýšlet vlastní. Ušetřil si tak spoustu trápení s učením textu a vypadal naprosto přirozeně.


Nenechte si ujít odpočinkový snímek z prostřední kouzelné Šumavy Pod jezevčí skálou v neděli 19. března v 17:25 na Nově!

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jak dnes vypadají a co dělají herecké hvězdy z Modré laguny? Podívejte se, jak si s nimi pohrál neúprosný zub času!

ODHALENÍ! X-Men x První Avenger. Všimli jste si, co má Kapitán Amerika společného s Wolverinem?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady