ODHALENÍ! X-Men x První Avenger. Všimli jste si, co má Kapitán Amerika společného s Wolverinem?

ODHALENÍ! X-Men x První Avenger. Všimli jste si, co má Kapitán Amerika společného s Wolverinem?
Zdroj: Archiv TV Nova

Věděli jste, že si ve filmu zahrál i jeden z autorů komiksu? Nebo že si herci sami napsali několik dialogů? Tyto a další zajímavosti o filmu Captain America: Návrat prvního Avengera se dozvíte ve článku!

Tento nabušený akční snímek je pokračováním úspěšné komiksové ságy o superhrdinech z dílny Marvel Studios. Steve Rogers, známý jako Kapitán Amerika, se drží po tragických událostech v New Yorku v ústraní ve Washingtonu a snaží se přizpůsobit moderní době. Poté ale dojde k útoku na jednoho z jeho kolegů ze skupiny S.H.I.E.L.D. a problém je na světě. O zrady, spiknutí i nájemné zabijáky nebude nouze! Jak tohle dopadne?

Podívejte se do zákulisí filmu! Věděli jste tyto zajímavosti?

– Tohle potěší milovníky motorek! Ve scéně, kde Steve Rogers uniká z centrály S.H.I.E.L.D.u, jede na nadupaném modelu Harley Davidson Street 750.

– Centrála S.H.I.E.L.D.U leží podle souřadnic na ostrově Theodora Roosevelta na řece Potomak.

– Winter Soldier neboli Zimní voják (kterého hraje Sebastian Stan) ve filmu používá československý samopal vz. 61, známý jako „škorpion“.

– Ed Brubaker, autor komiksového příběhu o Zimním vojákovi, si ve filmu zahrál jednoho z vědců, kteří přihlíží zrození Zimního vojáka!

– Anthony Mackie, který ve filmu hraje Falcona, vždy snil o tom, že si zahraje komiksovou postavu Marvelu, a posílal pravidelně emaily do studia, které se poté dostaly až ke Kevinu Feigeovi, který ho obsadil.

– Chris Evans a Scarlett Johansson si napsali pro několik scén, ve kterých spolu účinkují, vlastní dialogy.

Galerie

– Herec Robert Redford svolil k účinkování ve filmu pouze proto, že si to přála jeho pravnoučata, která jsou zároveň fanoušky studia Marvel!

– Natasha Romanoff (Scarlett Johansson) se krátce zmíní o kanadské agentuře zvané Oddělení H. Jde o organizaci, která v komiksech prováděla experimenty na Wolverinovi a které vděčí za svou adamantiovou kostru.

– Tomu se říká dokonalá příprava na roli! Sebastian Stan kvůli roli na Winter Soldiera studoval období studené války, KGB a všechno, co se týkalo vymývání mozku. Podstoupil také sedmiměsíční intenzivní trénink, ve kterém posiloval a cvičil bojové techniky, hlavně s nožem. Dokonce si ve volném čase na natáčení hrál s plastovým nožem, aby jeho pohyby s ním vypadaly v scénách co nejpřirozeněji.

– Ve filmu se převážně pohybují vozy značky Chevrolet. Náhoda? Nemyslíme si...

– Záběr, v němž si Steve Rogers (Chris Evans) prohlíží svůj notes s „věcmi, které musí dohnat“, se v různých zemích liší!

– Filmu se nevyhlo ani pár chybiček. Ve scéně, kdy Nick Fury jede v autě a naráží do něj policejní automobil, je patrné, že z volantu vystřelí airbag. O několik okamžiků později Nick přikazuje automobilu, aby jej dostal do bezpečí, avšak volant je zcela v pořádku a airbag mizí.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zákulisí akčňáku Captain America: První Avenger! Jak vznikaly Chrisovy svaly a kdo ve filmu komiks nečetl?

Špatné uzly a český kaskadér: Film Vertical Limit skrývá mnoho tajemství. Zde jsou nejzajímavější z nich!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady