TO JE TŘÍDA! Moderátorka TV Nova se stala tváří běžeckých závodů RunTour 2017

TO JE TŘÍDA! Moderátorka TV Nova se stala tváří běžeckých závodů RunTour 2017
Zdroj: oficiální zdroj

Sympatická moderátorka má pozitivní vztah nejen ke zpravodajství, ale také ke sportu. I proto se stala tváří seriálu běžeckých závodů RunTour 2017. Setkat se s ní můžete již při prvním startu v Českých Budějovicích a dále v Brně, Plzni a Praze. Co jste o ní nevěděli?

Michaela Šmídová byla původně reportérkou zahraniční redakce TV Nova, dnes je moderátorkou Televizních novin, které můžete sledovat na Nova 2 každý všední den od 22:00 hod.

Hlavním mediálním partnerem závodů RunTour 2017 je TV Nova. Míši jsme se zeptali, jak je na tom s běháním a jak se na letošní závody vlastně těší.

Míšo, co ty a běhání, jak velcí kamarádi jste?
Z běhání se v posledních letech stal můj oblíbený sport. Běhám celoročně venku a vyhovuje mi, jak si při běhu krásně vyčistím hlavu a dobiju se dobrou náladou. Zjistila jsem, že špatné počasí často působí hůř za oknem, ale třeba běh v dešti nebo ve sněhu, když je člověk dobře oblečený, má ve skutečnosti velké kouzlo.

Jak často a případně kde běháš?
Běhám průměrně 3x týdně hodinu buď na cyklostezce v Dolních Počernicích, nebo v Prokopském údolí, které mám kousek od práce. Vyhovuje mi, že už obě trasy důvěrně znám, zároveň je ale fajn třeba na dovolené při běhaní objevovat nová místa.

RunTour ses zatím zúčastnila jednou v Hradci Králové a rovnou jako trasérka zrakově postiženého běžce, jaká to pro tebe byla zkušenost?
V Hradci jsem běžela s Markem Moflarem, který je vynikající běžec, takže dělal ve skutečnosti traséra on mě a podporoval mě, abych běžela mnohem rychleji, než jsem zvyklá. Takže zážitek rozhodně nezapomenutelný .

FOTO:  Nova.cz

O RunTour se říká, že účastníky očaruje svou jedinečnou přátelskou atmosférou. Jak to máš ty?
Naprosto souhlasím. Běh je hodně individuální sport, o to lepší pocit je, když člověk vidí, jak se na startu všichni podporují a jaká je tam skvělá a přátelská atmosféra. Mě každý běžecky závod namotivoval do dalšího běhaní ještě více, i když obecně moc čas neřeším a běhám spíš pro svůj dobrý pocit.

Letos se chystáš na RunTour znovu, dokonce na více závodů, jak se těšíš?
Na letošní závody se těším hodně, je to skvělá motivace začít běhat trochu víc a navíc se podívat do krásných míst napříč Českem a spojit běhaní i s turistikou, což mám moc ráda.

Připravuješ se nějak?
Zatím jsem ještě intenzitu běhání nezvýšila, ale od března si slibuju, že začnu trénovat vice .

Na co myslíš při běhání, posloucháš hudbu, povídáš si se spoluběžci nebo přemýšlíš?
Na kratších trasách moc na povídání nezbývá energie, na delších tratích si ale člověk síly musí rozvrhnout, takže tam je to fajn. Hudbu mám jako takovou berličku, vím, že profíci běhají bez ní, ale mě dobrá hudba pomáhá nemyslet tolik na to, že jsem třeba už unavená.

Máš nějaké ambice do závodů nebo si je chceš zkrátka užít?
Běh s RunTour bych si ráda naplno užila, chci běžet bez hudby a naplno vnímat, co se děje kolem, krásnou trasu a fajn lidi, co překonávají sami sebe a plní si své běžecké sny, které jim dají sílu si plnit i ty další, protože už ví, že se umí hecnout.

FOTO:  Nova.cz

Závody RunTour 2017 proběhnou v následujících termínech a městech:
8.4. 2017 - České Budějovice
13.5. 2017 - Ústí nad Labem
27.5. 2017 - Brno
10.6. 2017 - Plzeň
15.7. 2017 - Olomouc
19.8. 2017 - Liberec
30.9. 2017 - Praha
4.11. 2017 - Pardubice

Více informací naleznete na http://www.run-tour.cz/.
 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady