Další hvězdný odchod ze scény! Kolik posledních koncertů ještě odehraje Elton John?

Hudební legenda Elton John ukončuje kariéru. Alespoň se o to tedy už poněkolikáté snaží. Příštím rokem 25. června by měl známý hudebník ve velkém stylu úplně naposledy vystoupit na festivalu v britském Glastonbury.

Turné s názvem Farewell Yellow Brick Road mělo skončit už před rokem, ale kvůli pandemii koronaviru a zranění zpěváka muselo být několik termínů odloženo.

Smělý plán

Závěrečné turné, při kterém se chtěl zpěvák rozloučit s fanoušky z celého světa, začalo na podzim roku 2018. Během tří let měl zvládnout celkem tři sta vystoupení. Už tehdy to byl smělý plán. Kombinace cestování a koncertování je náročná i pro mladé umělce plné sil a chuti experimentovat se vším možným, natož pak pro pána v letech.

FOTO:  Profimedia

Závěrečné turné nabírá zpoždění

V květnu 2019 potěšil Elton John Česko, kde vystoupil ve vyprodané O2 areně. Jen o pár měsíců později ho ale potkala nehoda spadl na zem a musel podstoupit operaci kyčle. Když už to zase vypadalo nadějně, vypukla pandemie koronaviru. Kvůli všem těmto nemilým okolnostem nabralo jeho turné po Evropě poměrně velké zpoždění. 

Konec kariéry Eltona Johna?

Teď už to vypadá, že se turné konečně blíží ke konci. Úplně poslední koncert legendy by se měl uskutečnit pět let poté, co hudebník oficiálně oznámil, že půjde o konec jeho kariéry, i když už na začátku turné tvrdil, že ho trápí zdravotní potíže a chtěl by se více soustředit na rodinu. Poslední vystoupení ve Spojených státech se mu už podařilo zvládnout, teď ještě zbývá rozloučit se s Velkou Británií.

Poslední poslední koncert

Je ale nutné mít pro stárnoucí hudební megahvězdy pochopení, z výsluní by se nechtělo odejít nikomu. Cher, Ozzy Osbourne či skupina Kiss přesně vědí, jaký je to pocit. Ani jejich skutečně poslední koncerty nebyly tak úplně poslední. Pokud tomu nic nebrání, vždy existuje možnost, že bude další. I když to někoho může naštvat, věrní fanoušci to svým idolům určitě rádi prominou.

Rozloučení s britskými fanoušky

Neexistuje vhodnější způsob, jak se rozloučit s mými britskými fanoušky, uvedl zpěvák v prohlášení ke koncertu, které citovala společnost BBC. Lákal je na to, že půjde o skutečně velkolepou událost. Nemůžu se dočkat, až se ponořím do ducha největšího festivalu na světě. Bude to neuvěřitelně emotivní, dodává. Držíme tedy palce, ať se mu slib o posledním koncertu podaří dodržet. Jinak se může připojit k pravidelným setkáním anonymních hvězd, které jsou traumatizovány kvůli tomu, že nedokážou skončit.

FOTO:  Profimedia

Jak se povedlo Václavu Koptovi napodobit Eltona Johna v pořadu Tvoje tvář má známý hlas? Na to se podívejte v úvodním videu. Celé díly tohoto pořadu najdete na Voyo.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady