Nafouknuté břicho neznamená těhotenství! Hailey Bieber přiznala zdravotní problémy

Jeden snímek nafouklého bříška a fanoušci mají jasno: Hailey je těhotná! Opak je ale pravdou. Manželka Justina Biebera přiznala, že ji trápí zdravotní problémy. Rozhodně se tedy nejedná o těhotenství.

Zdá se, že modelka Hailey Bieber převzala štafetu po herečce Jennifer Aniston. Ta od dob manželství s Bradem Pittem stále čelila dotazům, zda je těhotná, kdy bude těhotná, jestli chce děti a proč je stále nemá. Aniston neskrývá, jak moc ji nekonečná smršť podobných dotazů ubližovala. O to víc, když se o miminko dlouho pokoušela, ale nikdy se nezadařilo.

Hailey je pod stejným drobnohledem a nátlakem několik let. Dotazům na těhotenství čelí na denní bázi. Fanouškům ke spekulacím stačí i taková drobnost, že se společně s manželem vyfotí na červeném koberci, kde jí na bříško položí ruku. 

FOTO:  Profimedia

Bolí to

Nyní se na sociálních sítích strhla další diskuse. A to poté, co Hailey sdílela fotku, kde má vypouklé bříško. „Mám cystu na vaječníku o velikosti jablka. Nemám endometriózu, ani syndrom polycystických ovarií,“ vysvětlila na Instagramu Hailey. „Cystu na vaječníku jsem už párkrát měla a není to žádná sranda,“ dodává s tím, že opravdu nečeká miminko.

„Bolí to, svědí to, způsobuje mi to nevolnosti, nadýmání, křeče, jsem emočně rozladěná,“ svěřila se Hailey, která ví, že podobnými problémy trpí mnoho žen. „To zvládneme,“ motivuje své fanynky modelka.

FOTO:  Instagram Hailey Bieber

​​Slovníček

Buď je těhotná, nebo jen tlustá. Věta, kterou už zřejmě zaslechla nejedna žena, kterou trápí nafouklé bříško. Důvodem ale nemusí být za každou cenu těhotenství nebo přejídání. Co je syndrom polycystických ovarií? Jde o gynekologické onemocnění způsobené hormonální nerovnováhou, které postihuje 5–10 % žen v reprodukčním věku. Tělo ženy produkuje více mužského hormonu. A kvůli tomu může dojít k zastavení ovulace či absenci menstruace. Ženy trpí silnějším ochlupením i na místech, kde na něj běžně nejsou zvyklé. Jedním z častých příznaků je právě větší bříško, a to kvůli zvýšení mužských hormonů, kdy má ženské tělo tendence ukládat tuk právě v partiích kolem břicha, jako tomu bývá u mužů. Raritou není ani vypadávání vlasů. Syndrom polycystických ovarií bývá častým důvodem neplodnosti.

Co je to endometrióza? Jde o nejčastější gynekologické onemocnění u žen, které je taktéž způsobené hormonální nerovnováhou. Vzniká, když se výstelky dutiny děložní během menstruace nedostanou z těla ven. Místo toho se uchytí jinde, nejčastěji v dutině břišní, ale zasáhnout mohou kterýkoli jiný orgán. Mezi příznaky patří bolesti v podbřišku, velmi bolestivá menstruace a pohlavní styk. Endometrióza taktéž vede k neplodnosti.

Podtrženo, sečteno: ne každá žena s nafouknutým bříškem prožívá „nejšťastnější chvíle svého života“ a těší se na příchod potomka. Buďme proto ohleduplní.

FOTO:  Profimedia
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady