Vin Diesel není Vin Diesel. Které další osobnosti si změnily svá jména?

Někdo se se svým jménem narodil. A někdo si ho změnil. Proč?

Pojďme se společně podívat na osobnosti, o kterých jste možná nevěděli, že se rozhodli pro úpravu či úplnou změnu jména.

Vin Diesel

Mark Sinclair by se pro drsňáka jako je Vin úplně nehodilo. Ještě před svou hereckou kariérou dělal vyhazovače. A tak si zkrátil příjmení své matky Vincent na Vin a Diesel byla jeho přezdívka, protože prý překypoval energií a bylo to víc „cool“. Jako nebezpečného zločince ho můžete vidět ve filmu Riddick. Případně se na něj podívejte v roli žoldáka v Babylonu A.D.

FOTO:  Profimedia

Julianne Moore

Herečka se narodila jako Julie Anne Smith a jednoduše si svá dvě jména spojila v jedno. Aby neurazila city svých rodičů, použila jména obou. Její matka se jmenuje Anne Smith a její otec Peter Moore Smith. Ve filmu Po svatbě ji můžete znát jako sponzorku. A ve filmu Skrýš jako psychiatričku.

FOTO:  Profimedia

Jamie Foxx

Někdo se inspiruje změnou jména u rodičů. A někdo se inspiruje komikem Reddem Foxxem. Právě to udělal i Eric Marlon Bishop, který se přejmenoval na Jamieho Foxxe. Iniciativu převzal také ve filmu Ctihodný občan, kde se představil v roli muže rozhodnutého pomstít se všem, kdo měli podíl na propuštění vrahů jeho rodiny z vězení.

FOTO:  Profimedia

Lady Gaga

Lady Gaga se narodila jako Stefani Stefani Joanne Angelina Germanotta. Její umělecké jméno je však inspirováno hudební skupinou Queen a její skladbou Radio Ga Ga. Zpočátku to pro ni prý byla jen přezdívka, kterou jí říkali přátelé. Více o ní a její cestě za úspěchem můžete vidět v dokumentu Pravdivý příběh… Lady Gaga.

FOTO:  Profimedia

​​Nicolas Cage

Na začátku kariéry se Nicolas Kim Coppola objevoval ve filmech svého strýce. Aby nebyl známý jen jako Coppolův synovec, změnil si jméno. Inspiroval se superhrdinou Lukem Cagem a skladatelem Johnem Cagem. Vy ho můžete vidět jako detektiva Edwarda Maluse ve filmu Rituál nebo jako otce ve filmu Kick-Ass.

FOTO:  Profimedia

Miley Cyrus

Tato herečka a zpěvačka se narodila jako Destiny Hope Cyrus. Její kariéra začala už v mládí se seriálem Hannah Montana a také jejím prvním hudebním albem. Svou přezdívku  si rozhodla nechat. Ve filmu LOL(a) ji můžete vidět jako Lolu.

FOTO:  Profimedia

Sledujte filmy na Voyo. 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady