Tvrdý výcvik pro psí hrdiny! Co všechno se museli naučit?

Tvrdý výcvik pro psí hrdiny! Co všechno se museli naučit?
Zdroj: Oficiální zdroj

Příběh Jerryho a jeho psí smečky byl natočen podle skutečné události a vypráví o věrnosti, odvaze, důvěře a silnému poutu mezi člověkem a psem.

Paul Walker jako Jerry Shepard pomáhá členům expedice provést výzkum na vzdálené hoře. Nečekaně je ale zachvátí silná sněhová bouře a Jerry musí vymyslet plán, jak všechny zachránit.

Na cestě jsou doprovázeni i několika sněžnými psy, které Jerry bude muset zanechat v ledové divočině s příslibem, že se pro ně vrátí, jakmile to bude možné. Jejich odloučení bude ale trvat déle, než si Jerry myslel, a návrat za nimi nebude vůbec jednoduchý... Dojemné dobrodružství lidí a psů se stalo trhákem a vydělalo miliony dolarů.

FOTO:  Oficiální zdroj

Přečtěte si o filmu Osm statečných tyto zajímavosti!

- Film je věnován všem antarktickým výzkumníkům a jejich psím doprovodům. Jejich odvaha a síla inspirovala tvůrce k natočení tohoto příběhu.

- Psi měli hodně složitý výcvik. Trenéři je učili například různé pohyby hlavou, vrčení a cenění zubů. V pokročilejší fázi se učili i chytat ptáky nebo plazit po tenkém ledě. Každý pes měl dva trenéry, kteří byli neustále přítomni a starali se o něj.

- Natáčelo se v kanadském lyžařském městečku Smithers, které nápadně přípomínalo Antarktidu.

FOTO:  Oficiální zdroj

- Film je natočen podle skutečné události. Japonská expedice musela opustit patnáct psů. Když se po roce vrátili, naživu byli už jen dva – psí bratři jménem Jiro a Taro.

- Ve filmu si zahrálo přes třicet psů. Každý pes měl několik svých doublérů a střídali se.

- Hlavní psí hrdinové se jmenovali Maya, Jack, Shorty, Max, Dewey, Truman, Shadow, a Buck.

- Paul Walker přijal nabídku na hlavní roli ve filmu prý především kvůli tomu, že mu jeho matka vyčetla, že nikdy nehrál v žádném „pěkném“ filmu, na který by do kina mohla přijít i jeho dcera a neteře.

Na film Osm statečných s Paulem Walkerem v hlavní roli se můžete těšit v pondělí 27. 2. od 17:40 na Nova Cinema, nebo ve středu 1. 3. od 12:55 na Nova Cinema.

Galerie

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proč musel Keanu Reeves spát se slaninou na břiše? Tyto zajímavosti k filmu John Wick vás dostanou!

POHÁDKA, NEBO HOROR? Z počtu obětí Hvězdného prachu se vám zatočí hlava! 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady