• TV Nova
  • Tvrdý výcvik pro psí hrdiny! Co všechno se museli naučit?

Tvrdý výcvik pro psí hrdiny! Co všechno se museli naučit?

Tvrdý výcvik pro psí hrdiny! Co všechno se museli naučit?
Zdroj: Oficiální zdroj

Příběh Jerryho a jeho psí smečky byl natočen podle skutečné události a vypráví o věrnosti, odvaze, důvěře a silnému poutu mezi člověkem a psem.

Paul Walker jako Jerry Shepard pomáhá členům expedice provést výzkum na vzdálené hoře. Nečekaně je ale zachvátí silná sněhová bouře a Jerry musí vymyslet plán, jak všechny zachránit.

Na cestě jsou doprovázeni i několika sněžnými psy, které Jerry bude muset zanechat v ledové divočině s příslibem, že se pro ně vrátí, jakmile to bude možné. Jejich odloučení bude ale trvat déle, než si Jerry myslel, a návrat za nimi nebude vůbec jednoduchý... Dojemné dobrodružství lidí a psů se stalo trhákem a vydělalo miliony dolarů.

FOTO:  Oficiální zdroj

Přečtěte si o filmu Osm statečných tyto zajímavosti!

- Film je věnován všem antarktickým výzkumníkům a jejich psím doprovodům. Jejich odvaha a síla inspirovala tvůrce k natočení tohoto příběhu.

- Psi měli hodně složitý výcvik. Trenéři je učili například různé pohyby hlavou, vrčení a cenění zubů. V pokročilejší fázi se učili i chytat ptáky nebo plazit po tenkém ledě. Každý pes měl dva trenéry, kteří byli neustále přítomni a starali se o něj.

- Natáčelo se v kanadském lyžařském městečku Smithers, které nápadně přípomínalo Antarktidu.

FOTO:  Oficiální zdroj

- Film je natočen podle skutečné události. Japonská expedice musela opustit patnáct psů. Když se po roce vrátili, naživu byli už jen dva – psí bratři jménem Jiro a Taro.

- Ve filmu si zahrálo přes třicet psů. Každý pes měl několik svých doublérů a střídali se.

- Hlavní psí hrdinové se jmenovali Maya, Jack, Shorty, Max, Dewey, Truman, Shadow, a Buck.

- Paul Walker přijal nabídku na hlavní roli ve filmu prý především kvůli tomu, že mu jeho matka vyčetla, že nikdy nehrál v žádném „pěkném“ filmu, na který by do kina mohla přijít i jeho dcera a neteře.

Na film Osm statečných s Paulem Walkerem v hlavní roli se můžete těšit v pondělí 27. 2. od 17:40 na Nova Cinema, nebo ve středu 1. 3. od 12:55 na Nova Cinema.

Galerie

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Proč musel Keanu Reeves spát se slaninou na břiše? Tyto zajímavosti k filmu John Wick vás dostanou!

POHÁDKA, NEBO HOROR? Z počtu obětí Hvězdného prachu se vám zatočí hlava! 

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady