Sebevraždu spáchal podle své oblíbené pohádky! Víte, kdo?

Sebevraždu spáchal podle své oblíbené pohádky! Víte, kdo?
Zdroj: oficiální zdroj

Dílo, které si vysloužilo cenu už před tím, než byl film natočen, připomíná jednu významnou osobnost, která se zasloužila o konec druhé světové války. Podívejte se, s jakou vervou se Benedict Cumberbatch zhostil hlavní role.

Alan Turing je geniální matematik, který rozluštil kód legendárního šifrovacího stroje Enigma, a zasloužil se tak o ukončení druhé světové války. Jednoho dne tento pozoruhodný vědec ohlásil vloupání do svého domu. a to se mu bohužel stalo osudným. Úřady během vyšetřování Alana zatkly a obvinily ho z homosexuality, která byla v té době trestná....

FOTO:  oficiální zdroj


Kvůli státnímu tajemství bohužel nikdo nevěděl, kdo Alan Turing je, a musel podstoupit zdlouhavý a zničující soudní proces. Jak to s obdivuhodným matematikem nakonec dopadlo?

Přečtěte si těchto několik zajímavostí o dojemném životopisném filmu!

- Ve scéně, kdy Joan Clarková (Keira Knightley) a Alan Turing oslavují své zásnuby, jim k tanci hraje skladba jménem „Coffee Meditation" – píseň, kterou napsal český jazzman Milan Svoboda.

- Vědci jsou toho názoru, že díky rozluštění kódu Enigmy se druhá světová válka o dva roky zkrátila!

- V roce 1954 spáchal Alan Turing sebevraždu. Říká se, že se inspiroval svou oblíbenou pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků, protože snědl jablko, které si otrávil kyanidem.

FOTO:  oficiální zdroj


- Roku 2011 byl scénář k filmu zvolen jako nejlepší nezpracovaný scénář. Napsal ho mladý scénarista Graham Moore, který nedokázal pochopit, že o tomto významném vědci ještě nebyl natočen žádný film.

- Hlavní postavu Alana Turinga měl původně hrát Leonardo DiCaprio. To by pak byl zcela jiný film, nemyslíte?

- V jedné z posledních scén filmu se Benedict Cumberbatch rozplakal a nemohl přestat. Do postavy Alana se vžil natolik, že celý příběh trpěl s ním – a ke konci se všechny emoce projevily.

- Benedict Cumberbatch a Keira Knightley se potkali už u natáčení filmu Pokání a jsou blízkými přáteli i ve skutečnosti.

FOTO:  oficiální zdroj


- Turingův stroj se ve skutečnosti nejmenoval Christopher, ale Collosus.

- Benedict Cumberbatch ve filmu zmiňuje tzv. „Bobíky". To byli typičtí angličtí pochůzkáři, kterým se lidově říkalo Bobíci.

- Alan Turing je ve filmu několikrát zobrazen, jak běží. Přestože o tom ve filmu nikde není zmínka, Turing byl vynikajícím běžcem s osobním rekordem 2:46:03, kterého dosáhl během maratonu v roce 1946.


GalerieBenedicta Cumberbatche můžete vidět v americkém filmu WikiLeaks 11. 1. 2018 od 21:40 nebo v repríze 13. 1. 2018 od 01:15 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zajímavosti dojemného animáku VALL-I: Jak vznikali roboti a kdy ve filmu padne první slovo?


ODHALENÉ TAJEMSTVÍ: Proč kvůli filmu Osamělý jezdec zemřeli dva lidé?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady