Největší dar k Vánocům dostanou diváci od Davida Stypky. K nové pohádce nazpíval s Ewou Farnou duet Zázraky

Největší dar k Vánocům dostanou diváci od Davida Stypky. K nové pohádce nazpíval s Ewou Farnou duet Zázraky
Zdroj: Radek Toepe

S prvním prosincovým dnem a prvním adventním týdnem vstoupí do kin filmová pohádka Největší dar, která vznikla a byla natočena na Valašsku. Hudbu do ní složil a některé písně nazpíval nedávno zesnulý zpěvák, skladatel a básník David Stypka, držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík. Pohádka je tak věnována jeho památce.

Ústřední písní pohádky je duet Zázraky, který David Stypka nazpíval společně se zpěvačkou Ewou Farnou, ti už jeden velmi úspěšný duet Dobré ráno, milá spolu mají. Zpěvačka k této pokračující spolupráci sama říká, že obvykle nezpívá s ostatními interprety více než jednu společnou píseň, David byl pro ni ale výjimečný. David byl prostě David, vysvětluje ve video pozvánce na pohádku do kina.

Hvězdné obsazení

V hlavních rolích pohádky Největší dar se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura, Radek Melša nebo Veronika Valíčková. V dalších rolích diváci uvidí Annu Polívkovou, Chantal Poullain, Pavla Nového, Petra Čtvrtníčka, Martina Stránského nebo Radima Fialu.

Duet Zázraky

Marie Stypková, maminka Davida Stypky k tomu řekla: David byl pro mě všechno, byla jsem jeho největší fanynka a jeho písně mě drží nad vodou i přesto, že mám ještě pořád problém je poslouchat.

„Jsem šťastná, že konečně vychází pohádka s jeho hudbou a třemi nádhernými písničkami. Jsou opravdu pohádkové a zvlášť v této tíživé době víc než povzbudivé. Věřím, že si je zamilují a budou zpívat nejen děti. Chci z celého srdce poděkovat Martě Gerlíkové, že si Davida k tvorbě pohádky přizvala a že tu bude i díky tomu s námi i nadále,“ dojala se jeho maminka.

Režisérské duo

Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „S Davidem jsme se přátelili a spolupracovali společně na mnoha dalších projektech, jsem za jeho přátelství a tvůrčí spolupráci moc vděčná a nikdy na něho nezapomenu! Byla to intenzivní spolupráce, a to i v době, která Davida kvůli nemoci stála ohromné množství sil. Přesto svou práci dokončil, a to k obrovské spokojenosti nás všech. Věřím, že jeho skvělou hudbu a tři písně, které pohádku provázejí, si diváci zamilují,“ dodává Marta Santovjáková Gerlíková.

Výjimečná magie Davida Stypky

Ke spolupráci s Davidem se vyjádřila také herečka Sabina Rojková: „Davida jsem osobně potkala až při natáčení Největšího daru. Bylo to pro mě setkání s jedním z nejtalentovanějších lidí. Moc jsme si rozuměli a jeho hudba je stále součástí mého každodenního života. Muzika, kterou pro pohádku složil, je překrásná a myslím, že se dotkne každého, kdo ji uslyší. Je to výjimečná magie, kterou uměl tvořit jedině on!“ řekla o spolupráci s Davidem herečka Sabina Rojková.“

FOTO:  Radek Toepe

Herec Radek Melša řekl: „Davidova hudba není jen fenomenálním uměleckým dílem, je též obrovskou terapií a laskavostí, velmi silně pronikající do nitra duše, kterou léčí. Je mi obrovskou ctí, že jsem se s ním mohl na natáčení pohádky potkat. Jeho svérázná, autentická a naprosto všeobjímající podstata ve mně rezonuje nejen skrz jeho muziku, ale také skrz všechna ta setkání. Děkuju!“

Premiéra

Nová filmová pohádka Největší dar bude mít v českých kinech premiéru letos 1. prosince, v předvánoční době mezi první a druhou adventní nedělí. Potom se rozletí do všech koutů České republiky.

Film vznikl v produkci společnosti Wallachia, koproducentem je IS Produkce s.r.o., generálním partnerem GEMINI oční klinika a.s., hlavními partnery VOYO, TV NOVA s.r.o., TV Markíza a Filmový uzel Zlín.

Film byl podpořen Moravskoslezským krajem, Zlínským krajem, Olomouckým krajem a Jihomoravským filmovým nadačním fondem.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady