Zajímavosti dojemného animáku VALL-I: Jak vznikali roboti?

Zajímavosti dojemného animáku VALL-I: Jak vznikali roboti?
Zdroj: Oficiální zdroj

Animovaný film VALL- I vypráví příběh o roztomilém robotovi, který má za úkol vyčistit zemi zahlcenou odpadky. Poutavý příběh a robotická láska zaujme malé i velké diváky, takže se na film, jak to u filmů od Pixaru bývá, může dívat celá rodina!

Příběh se odehrává v daleké budoucnosti, zhruba kolem roku 2700, kdy je planeta Země přehlcena odpadky. Obyvatelé Země jsou proto vysláni do vesmíru a robot Vall-i má za úkol planetu vyčistit, aby se lidé mohli vrátit zpět do svých domovů.

FOTO:  Falcon

Vall-i je na Zemi hodně osamělý, a proto si najde kamaráda v podobě švába. Netrvá ale dlouho a všimne si, že na Zemi přistála i robotka Eva, která má za úkol zjistit, kdo nebo co zůstal živý. Mezi oběma roboty to začíná jiskřit, a tak nic  nebrání začátku jejich velkého dobrodružství!

Přečtěte si o filmu těchto několik zajímavostí!

- Tvůrci filmu měli k dispozici skutečné roboty přímo z centra NASA. Právě podle těchto robotů Vall-i vznikal. Tvůrci sledovali také filmy s robotickou tématikou a čerpali z nich inspiraci.

- Ve Vall-iho příbytku se nacházejí i ostatní postavičky z dílny Pixar. Například Tyranosaurus Rex z Příběhu hraček nebo Mike Wazovski z Příšerek S.R.O.

FOTO:  Falcon

- V prvních třiceti minutách snímku nepadne jediné slovo.

- První film od Pixaru, který byl nominován na šest oscarových cen.

- Elissa Knight, která namluvila robotku Evu není herečka. Je to zaměstnankyně Pixaru.

- Zvuky většiny robotů vytvářel slavný zvukař Ben Burtt, který dal „hlas" i legendárnímu robotu ze Star Wars – R2-D2.

FOTO:  Falcon

- Ve filmu se objevuje spousta náznaků, které evokují výrobky Apple. Vall-i má doma iPod a zvuk dobití solární baterie je zvuk, který se ozýval při startování původních Apple počítačů.

- Na návrhu robotky Evy se podílel i šéfdesigner Applu Jonathan Ive.

 

Galerie

Na rodinný film Vall-i se můžete těšit už v sobotu v 17:35 na Nově. V repríze pak v neděli 23. 2. od 18:15 na Nova Cinema

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Ručníkový den na počest spisovatele vesmírného dobrodružství! Víte, o jakém fantasy díle je řeč?

ODHALENÉ TAJEMSTVÍ: Proč kvůli filmu Osamělý jezdec zemřeli dva lidé?

Sdílet

Nejnovější videa

Články