Václav Neckář má pro Martu Kubišovou krásný dárek k narozeninám. Čím ji překvapí?

Václav Neckář patří k největším legendám české hudební scény. S Martou Kubišovou ho pojí dlouholeté přátelství. Proto chtěl k příležitosti jejích kulatých narozenin vystoupit v pražské Lucerně na Koncertě pro Martu. Kvůli zdravotním potížím ale teď hrozí, že se akce nebude moct zúčastnit.

Václav Neckář, Marta Kubišová a Helena Vondráčková tvořili nezapomenutelné trio Golden Kids. I když toto uskupení existovalo pouze sedmnáct měsíců, mělo jeden koncert za druhým a získalo během krátké doby obrovskou popularitu.

Dlouholeté přátelství

Spolupráce Václava Neckáře a Marty Kubišové přerostla v přátelství, které trvá už mnoho let. Oba se v poslední době potýkají se zdravotními problémy. Zatímco Kubišová musela na konci července podstoupit operaci střev, Neckář byl zase před týdnem na operaci prostaty.

Narozeninový koncert

To mu značně zkomplikovalo plány, protože má být váženým hostem na velkém koncertu v pražské Lucerně k příležitosti kulatých narozenin Kubišové, který se má uskutečnit ve čtvrtek 3. listopadu. Má v plánu zazpívat její píseň Ring-o-ding, která poprvé vyšla v roce 1969. Hudebně doprovázet by ho měl jeho bratr. Koncertem má provázet Václav Kopta a k poctě zpěvačce zazpívají například Aneta Langerová, Vojtěch Dyk, Jana Kirschner, Hana Holišová, Berenika Kohoutová a řada dalších.

Helena Vondráčková, Václav Neckář a Marta Kubišová, 2005  |  FOTO:  Profimedia

Neckář dokonce už Kubišové dával dopředu vědět, že možná nezvládne dorazit. „Vašík mně to už volal, že mu to možná nevyjde, že mu není pořád hej. Tak jsem mu říkala: ‚Neblbni, o nic nejde, bude o písničku míň, uvidíme se jindy‘,” řekla zpěvačka deníku Aha!

Blahopřání

Zpěvák však stále doufá, že se koncertu nakonec zúčastní. Záleží ale také především na tom, co mu k tomu řeknou doktoři. Kdyby to ale přece jenom nedopadlo, nechal se alespoň vyfotit s bratrem a popřál oslavenkyni všechno nejlepší na dálku.

Členové kapely Golden Kids vydali v průběhu let řadu známých hitů. Hlasujte v anketě, který z nich je podle vás ten úplně nejlepší.

​Václava Neckáře sledujte ve snímcích Šíleně smutná princezna, Skřivánci na niti nebo Magický hlas rebelky, které najdete na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady