• TV Nova
  • DOMA VŠICHNI V POŘÁDKU? Herec Nicolas Cage si nechal postavit pyramidu, v níž chce být pohřben!

DOMA VŠICHNI V POŘÁDKU? Herec Nicolas Cage si nechal postavit pyramidu, v níž chce být pohřben!

DOMA VŠICHNI V POŘÁDKU? Herec Nicolas Cage si nechal postavit pyramidu, v níž chce být pohřben!
Zdroj: Profimedia

Americký herec Nicolas Cage se během své více než třicetileté herecké kariéry objevil v celé řadě úspěšných filmů. Věděli jste ale, že si nenápadný sympaťák libuje v luxusu a bizarnostech?

Nicolas Cage se narodil jako Nicholas Kim Coppola roce 1964 v Kalifornii do rodiny Augusta Floyda Coppoly, bratra známého režiséra Francise Forda Coppoly. I přesto, že pro rozvoj vlastní herecké kariéry měl již od počátku dobré podmínky, Cage se o uměleckou profesi zpočátku vůbec nezajímal. Mnohem více mu totiž učarovala literatura a Cage se po vzoru svého otce toužil stát spisovatelem. Nakonec ale talentovaný mladík přece jen herectví propadl a rozhodl se vykročit vstříc své umělecké kariéře a nastoupit na Divadelní školu umění ve své rodné Kalifornii.

GalerieCage své první zkušenosti získal na divadelních prknech. Za nedlouho poté, co se poprvé objevil v několika divadelních představeních, se ale dostal až k filmu a odstartoval svou hereckou kariéru rolí v v komediálním snímku Zlaté časy na Ridgemont High (1982). Role po boku začínajícího herce Seanna Peanna ale nebyla nijak výrazná a tak není divu, že si ho v teenagerovské komedii téměř nikdo nevšiml.

FOTO:  Profimedia


I přesto, že Cage na počátku své herecké kariéry několikrát využil pomocnou ruku svého strýce, rozhodl se ke změně jména. Z Nicholase Kima Coppoly se tak stal dnes všem známý Nicolas Cage, který touto zásadní změnou ukázal, že již dále nehodlá využívat svého slavného příjmení. Úspěch ale zdá se nebyl spjat jen se jménem a Cage dokázal především díky svému hereckému nadání uspět v celé řadě různorodých filmů. Za zmínku jistě stojí filmy jako Leaving Las Vegas , Skála, Lovci pokladů, Švindlíři nebo Adaptace.Nicolas Cage patří mezi nejrozporuplnější herce Hoollywoodu. Zatímco režiséři ho totiž zbožňují pro jeho schopnost improvizace, jeho herečtí kolegové ho přesně ze stejného důvodu kritizují. I přesto, že je trnem v oku celé řady kolegů, dokázal sympatický rodák z Kalifornie uspět nejen jako herec ale také jako režisér.

Podívejte se, co jste o známém herci nejspíš netušili:
- Je známý pro svou zálibu v extravagantních věcech. Herec vlastní zámek v Anglii i v Německu.


- Nicolas Cage je také vlastníkem ostrova na Bahamách.


- Mezi jeho sbírku extravagantních věcí patří i devět stop vysoká hrobka ve tvaru pyramidy na hřbitově v New Orleans, kde chce být herec pohřben.


- Herec je velkým fanouškem Spidermana. Svého syna dokonce pojmenoval Kal-El, což je rodné jméno oblíbeného superhrdiny.


- Byl ženatý se stejnou ženou jako Michael Jackson (s Lisou Marií Presleyovou)


- Herec si jednou místo domácího mazlíčka koupil domů chobotnici, protože věřil, že to z něj udělá lepšího herce.

Nepřehlédněte:

Velká ANKETA Tvojí tváře: Na koho se nejvíc těšíte? HLASUJTE!

18 MRTVÝCH! Některé statistiky filmu Batman se vrací nahání hrůzu. Máte strach už nyní?

Nahá nezletilá herečka a slavné telefonní číslo! Co jste o filmu Americká krása určitě nevěděli?

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady