Pohádku Největší dar rozbalí diváci na letošní advent! Prastaří slovanští bohové zamíří do kin 1. prosince

Nová filmová pohádka Největší dar bude mít v českých kinech premiéru letos 1. prosince, tedy v předvánoční době mezi první a druhou adventní nedělí. Tvůrci nyní v oficiální upoutávce představují první záběry z filmu a také plakát.

V pohádce Největší dar se snoubí svět starých slovanských bohů a bohyní s životem svérázných obyvatel malé valašské vísky. Bohyně zimy Morena najde způsob, jak se vyhnout tomu, aby přišlo jaro. Bohyně jara Vesna musí proto spojit své síly s obyčejnými lidmi, se svými sestrami i dalšími bohy, aby země přece jen rozkvetla, jak má a potřebuje.

Hvězdné obsazení

V hlavních rolích se představí Sabina Rojková, Zuzana Slavíková, Boleslav Polívka, Jiří Dvořák, Petr Vančura nebo Radek Melša. Film vznikl pod taktovkou režisérského dua Daria Hrubá a Marta Gerlíková Santovjáková. „Je to doslova a do písmene božská pohádka a my doufáme, že děti ji ohodnotí jako „fakt boží“,“ doufá jedna z režisérek Marta Gerlíková Santovjáková.

„Téma pohanských bohů je krásné. Hned mě zaujalo. Je to pohádka a české pohádky jsou povedené. Je to kus našeho národního bohatství,“ prohlásil Boleslav Polívka.

„Bylo mi ctí a hasičským majálesem. Splnilo se mi přání hrát ve valašském filmu, dokonce je to pohádka a ještě k tomu hraju Radegasta,“ říká s úsměvem Pavel Nový.

FOTO:  Bontonfilm

​Lokace

Film se natáčel na Moravě a na Valašsku, v dalších rolích se představí Anna Polívková, Chantal Poullain, Pavel Nový, Petr Čtvrtníček, Martin Stránský nebo Radim Fiala.

„Největší dar je pro mě velkým snem. Valašsko a jeho historie jsou mou srdcovou záležitostí a věřím, že práce všech lidí, kteří se na pohádce podíleli, bude nakonec odměněna smíchem a radostí v sálech kin. Úsměv je totiž jeden z největších darů naší pohádky. Je třeba jej stále rozdávat, o to víc v dnešní složité době,” říká spolurežisérka Marta Gerlíková Santovjáková.

Hudba Davida Stypky

Na pohádce spolupracoval také držitel několika Andělů a cen Jantar a Žebřík – nedávno zesnulý David Stypka, jehož hudba a tři nové písně včetně duetu s Ewou Farnou Největší dar obohatily. Pohádka je tak věnována jeho památce.

Hluboký a silný příběh

„Pohádka Největší dar má nejen skvělé herecké obsazení, ale především hluboký a silný příběh, jehož hrdiny jsou pohanští bohové a svérázní obyvatelé malé valašské vísky. A jak to dopadne, když se bohové začnou plést do života lidem a lidé do života bohům? Budou k vítězství dobra nad zlem stačit božská kouzla, nebo bude potřeba něco navíc? Pohádka ale nabídne i odpověď na to, co je vlastně ten NEJVĚTŠÍ DAR, na který ani Moreniny čáry nestačí,“ dodává spolurežisérka Daria Hrubá.

Podpora

Film vznikl v produkci společnosti Wallachia, koproducentem je IS Produkce s.r.o., generálním partnerem GEMINI oční klinika a.s., hlavními partnery VOYO, TV NOVA s.r.o., TV Markíza a Filmový uzel Zlín. Byl také podpořen Moravskoslezským krajem, Zlínským krajem, Olomouckým krajem a Jihomoravským filmovým nadačním fondem.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady