Rapová hvězda Eminem slaví padesátiny: Připomeňme si jeho nejlepší hity

Eminem je jedním z nejprodávanějších umělců všech dob. Nyní slaví padesátiny.

Na hudební scénu Eminem vstoupil v roce 1999 s debutovým albem „The Slim Shady LP“. Od té doby jeho hvězda stoupala. Za vším stál šarm i cit pro znamenité texty. Eminem se nakonec stal jedním z nejuznávanějších rapperů všech dob. A také nejrychlejších. Pojďme si společně užít jeho hudební skvosty.

Not Afraid 

Eminem se touto písní snaží lidem vzkázat, aby se odvážně postavili za to, v co věří. A to jak na veřejnosti, tak i v soukromí. Video naleznete výše.

The Real Slim Shady 

Eninem je jinak známý také jako Slim Shady. Písní naráží na dvojníky, kteří se ho snaží napodobit.

Stan 

Píseň zachycuje příběh osoby jménem Stanley „Stan“ Mitchell. Právě on se nazývá Eminemovým fanouškem číslo jedna. Když se však cítí být rapperem zanedbáván, zachází do extrémů. 

 Lose Yourself 

Text pojednává o životě postavy jménem Jimmy „B-Rabbit“ Smith Jr. z filmu 8. míle, ve kterém si Eminem zahrál. Píseň je velmi inspirativní a povzbuzuje posluchače, aby se ztratili v daném okamžiku a snažili se nepromeškat příležitosti, které jim život nabízí.

 Without Me 

Snad žádný umělec nezpůsobil tolik veřejného pobouření jako Eminem svými texty. V této písní se zabývá tím, že ho hudební svět vlastně postrádal a byl by bez něj nudnější.

Rap God 

Nejenže se Eminem touto písní chlubí svými úspěchy, ale také se mu podařilo do délky šesti minut a čtyř vteřin nacpat 1 560 slov. V jiné písni Godzilla zarepoval 229 slov za 30 sekund. Klobouk dolů. 

 

Venom 

Text písně vzdává hold fiktivní postavě jménem Venom. Znáte ji z komiksů či filmů. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady