18 MRTVÝCH! Některé statistiky filmu Batman se vrací nahání hrůzu. Máte strach už nyní?

18 MRTVÝCH! Některé statistiky filmu Batman se vrací nahání hrůzu. Máte strach už nyní?
Zdroj: TV Nova

Jak se natáčel populární film Batman se vrací, ve kterém zkorumpovaný byznysmen a šéf mafiánské skupiny artistů společně ovládnou město Gotham a jediný, kdo může zlo odvrátit, je Batman?

Město Gotham je terorizované skupinou cirkusových artistů, jejichž šéf je fyzicky postižený Oswald Cobblepot, přezdívaný Tučňák. Mocný podnikatel Max Shreck má rafinovaný plán, jak se města spolu s Oswaldem zmocnit. Jejich plány však odhalí Shreckova asistentka, která je kvůli své zvídavosti shozena z mrakodrapu a stává se z ní kočičí žena.

1. Batmanův kostým vážil skoro 23 kilogramů, herec si tak při natáčení pořádně zaposiloval.

2. Kulisy města Gotham byly mobilní, a proto se herečka Michelle Pfeiffer, představitelka Catwoman, při cestě na natáčení často ztrácela.

FOTO:  TV Nova

3. V prvních třech dnech film vydělal 48 milionů dolarů, což byl v roce 1992, kdy byl film poprvé vysílán  v amerických kinech, divácký rekord.

4. Počet obětí ve filmu je 18, film by tak hravě trumfnul i moderní horory.

5. O roli kočičí ženy se ucházely i Madonna, Susan Sarradon nebo Lena Olin. Konkurz nakonec vyhrála Annette Bening známá například z filmu Ženy. Kvůli hereččině neplánovanému těhotenství se role nakonec ujala Michelle Pfeiffer.

6. Kvůli nedostatku cvičených tučňáků byl speciálně vytvořen robotický tučňák, který byl použit do komplikovanějších scén. Robotučňák je věrnou kopií ostatních živých tučňáků.

FOTO:  TV Nova

7. Díky kostýmu Catwoman se z Michelle Pfeiffer stal sexsymbol, pro herečku byl však utrpeím. Latexový kostým byl tak těsný, že v něm herečka skoro nemohla dýchat, natáčení jejích záběrů proto muselo být extrémně rychlé. Navíc kvůli těsné masce prakticky nic neslyšela.

8. Ve filmu měl být i Batmanův parťák Robin, a dokonce s ním bylo natočeo několik prvních scén. Tim Burton se ale nakonec rozhodl tuto postavu z prvního batmanovského filmu vyškrtnout.

9. Tučňákovo doupě bylo zbudováno s 500 000 galony vody a simulovaným ledovcem.

10. Scéna, kdy Tučňák dostává vzkaz od Batmana mohla pro představitele Tučňáka dopadnout opravdu hodně špatně. Při prvním natáčení se cvičená opice (chápán) vymkla kontrole zakousla se herci přesně do místa, kde měl přirození. Naštěstí se herci nic nestalo, a to díky bytelné konstrukci a tlusté vrstvě látek Tučňákova kostýmů, nicméně kostým byl po tomto útoku zničený.

11. Postava Maxe Shrecka, kterou ztvárnil Christopher Walken, byla pojmenována podle německého herce Maxe Schrecka, jenž se proslavil rolí upíra v legendárním snímku Upír Nosferatu.

Film Batman se vrací si nenechte ujít v úterý 14. února ve 20.00 na Nova Cinema.

Čtěte také:

Proč museli Brandonu Routhovi ze SUPERMANA zmenšit přirození? To vás překvapí!

I geniální Tim Burton může udělat chybu! Všimli jste si některých z nich ve filmu Batman?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady