TOP 3: I superdokonalý hit Star Trek má své chyby. Všimli jste si, co filmaři nezvládli?

TOP 3: I superdokonalý hit Star Trek má své chyby. Všimli jste si, co filmaři nezvládli?

Když se v roce 2009 vrátil legendární Star Trek, fanoušci série se na pokus dívali přinejmenším skepticky. Nový příběh, nové prostředí, noví herci... Výsledek však předčil očekávání. Naprosto všech!

Natáčení vesmírného spektáklu se ujal respektovaný J.J. Abrams. Už to škarohlídy trochu znervóznělo. Přece jen je to režisér, který jde od úspěchu k úspěchu. Seriál Ztraceni nebo film Mission: Impossible III mluví sami za sebe.

Celá sága se vrací na samotný začátek. Pozdější kapitán James T. Kirk je zatím jen suverén, který svádí příslušnice vesmírné akademie a tráví život výtržnostmi a rvačkami v barech. Ale už v podvodech, kterými dráždí pedagogy vesmírné akademie, prokazuje odvahu a smysl pro netradiční řešení. Když má ale někdo v osudu napsáno, že bude v budoucnosti velet vesmírné flotile, musí se tomu chtě nechtě podřídit. Jeho protikladem je Spock, chladný Vulkánec, příslušník rasy, která cíleně potlačuje emoce a dává přednost logice. Oba dva patří mezi nováčky Hvězdné flotily a budoucí členy posádky nejmodernější vesmírné lodi, jaká kdy byla vytvořena: U. S. S. Enterprise.

Kirk a Spock se zprvu nesnášejí, jejich okolnostmi vynucený vztah připomíná soužití vody a ohně. Oba brzy přijdou na to, že mají-li zúročit naději, kterou do nich všichni vkládají, musí rivalita skutečně stranou. Během své neuvěřitelné galaktické cesty zkoumání a objevů se setkají se šíleným příslušníkem romulanské rasy Nerem, jehož tažení za pomstou ohrožuje celé lidstvo.

Proto se musejí kapitán Kirk a jeho bližní pustit tam, kam se dosud nikdo nevydal. Do neznámých končin vesmíru.

Galerie

I v tak dokonalém sci-fi se však najde nějaká ta filmová chybička, která filmařům unikla. Všimli jste si alespoň tří?

- V čase 51:36 padají Kirk - modrý, Sulu - žlutý a Olsen - červený raketoplánu, aby zničili vrták. Padají v pořadí (zdola): modrý, červený, žlutý. Pak je na okamžik vidět, že se to změní na modrý, žlutý, červený. Enterprise má však na monitoru jejich pořadí jinak: červený, modrý, žlutý. Když se záběr opět vrátí na výsadek, je pořadí zase: modrý, červený, žlutý. Trochu zmatek :)

- Když se Spock snaží zachránit svoji matku s otcem ze své rodné planety těsně před zhroucením, v transportéru poklekne, a přesně tak se objeví na planetě, ale ke konci filmu, kdy navede svoji raketu proti lodi Nera, je z lodi "vyjmut" v sedě, avšak na lodi Enterprise se objevuje ve stoje.

- Když James T. Kirk a Hikaru Sulu bojují na vrtáku z romulanské lodi, Kirk se při boji dostane přes okraj a drží se pravou rukou. Když ho však Sulu vytahuje, drží se levou rukou.

Film Star Trek z roku 2009 sledujte v neděli 12. února od 20.00 na Nova Cinema.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady