Animák, který produkoval Tom Hanks nevydělal zdaleka tolik, kolik si produkce plánovala. Proč?

Animák, který produkoval Tom Hanks nevydělal zdaleka tolik, kolik si produkce plánovala. Proč?
Zdroj: oficiální zdroj

Když se úspěšný hollywoodský herec Tom Hanks pustil do produkování animovaného filmu, netušil, že nevydělá ani zdaleka tolik, kolik si původně představoval. Proč neměla Mravenčí polepšovna u lidí úspěch?

Malý Lucas nemá kamarády, a tak je nešťastný. Svůj vztek si vybíjí na mraveništi, které je přímo na zahradě jejich rodinného domu. Jenže mravencům dojde trpělivost, vytvoří kouzelný elixír a z bezohledného kluka, udělají vzrůstem stejně malého tvora, jako jsou oni sami.

Lucas se musí naučit, jaké to je být mravencem, jak těžké je přežít v dnešním světě a jak složité je ubránit se útokům lidí. Animovaná pohádka je tak plná poučení, napínavých momentů, ale také smíchu a zábavy.

Galerie

Padesátimilionový film vydělal pouhý zlomek částky, za kterou byl původně natočen. Po několika dnech v kinech, a to i s tím, že to byl ze studia Warner Bross první animák pouštěný ve formátu 3D, utržil pouhých 8,4 milionů dolarů. Celková částka se zastavila na 27, 5 milionech amerických dolarů. Diváky zkrátka neuchvátil film, který nemá nikterak originální nápad.

Malým divákum se ale jistě zalíbí, už díky grafice a filmovým efektům. Kdo by nechtěl dělat lumpárny s malými mravenečky, že?

NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ K FILMU:

Mravenčí polepšovna je třetí trojrozměrný animovaný snímek o mravencích. Předchází jej Mravenec Z a Život brouka.

Sladké kameny, na které mravenci ve filmu nedají dopustit, jsou slavné americké pochutiny Jelly Belly.

Julia Roberts, která ve filmu namluvila Hovu, namluvila dalšího brouka, konkrétně pavouka, také ve filmu Šarlotina pavučinka.

Zfilmovat příběh napadlo producenta filmu Toma Hankse, když si jeho syn přinesl ze školky knihu se stejným názvem jako film od Johna Nicklea.

V originálním znění uslyší divák několik hvězdných hlasů. Například Meryl Streep, Nicolas Cage nebo třeba Julii Roberts.

Změní se Lucas v tomto podivném malém světě? Na to se podívejte v sobotu 11. 2 od 20:00 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Davy čumilů, faktické nepřesnosti i jedna velká historická chyba! Jak se natáčel akční film RED 2?

Co jste o Jennifer Aniston určitě netušili? Hádejte, kdo z Přátel ji provází i v životě!

Sdílet

Nejnovější videa

Články