Čichač, mazlič i pěchovač: Našli jsme 10 nejpodivnějších profesí

Nebaví vás vaše práce a přemýšlíte o změně povolání? Vybrali jsme pro vás desítku profesí, které jsou minimálně neobvyklé.

Možná si po přečtení tohoto článku změnu místa ještě rozmyslíte.

Pošta pro tučňáky

Šest tisíc zájemců se ucházelo o pracovní místo na nejodlehlejším místě na světě. Vybrány byly nakonec čtyři ženy, které budou pět měsíců žít v Antarktidě a pracovat na tzv. „tučňáčí poště“ na ostrově Goudier. Lucy z Londýna je vedoucí celé expedice. Mairi, třicetiletá bioložka ze Skotska, bude mít na starosti monitoring kolonie tučňáků. Nejmladší účastnice, jednatřicetiletá Clare, má v popisu práce na poště odbavovat pohlednice, kterých se z ostrova ročně odešle až 80 tisíc do 100 zemí světa. Poslední z žen, jednatřicetiletá Natalie, dostala na starosti obchod se suvenýry. Ostrůvek je totiž hojně navštěvované turistické místo. Ročně ho navštíví až 18 tisíc lidí.

Krmení tučňáků, ilustrační foto FOTO:  Profimedia

​Posunovač ledovců

Když už se věnujeme arktické oblasti, zmínit musíme i posunovače ledovců. Je to vlastně kapitán lodi a popelář v jednom. Tato profese údajně sahá do doby po ztroskotání Titanicu. Od té doby se po nejvytíženějších trasách pohybují lodě s tažným zařízením, které udržují dráhu pro zaoceánské lodě čistou. Stejně tak odklízejí ledovce z okolí ropných plošin.

Ledovec Thwaites FOTO:  Profimedia

​Pěchovač lidí

Čína, Japonsko a další přelidněné asijské země vyžadují vznik profesí, které by se u nás neuživily. Uvádí se, že v době špičky, je městská hromadná doprava v čínské Šanghaji přeplněna až o 170 %. To vyžaduje přítomnost tzv. „vlkocpáčů.“ Ti mají za úkol vtěsnat do vagónu metra co nejvíce pasažérů. Nejenže se díky nim cestující včas dostanou do práce, ale hlavně bude možné dveře vagónu vůbec zavřít.

FOTO:  verenwidyaa.blogspot.com

​Čichač

Zejména v letních měsících v městské hromadné dopravě si přijde na své testovač pachů. Celá jeho pracovní náplň spočívá v očichávání lidí. Ale! Nepředstavujte si, že k vám někdo přijde, přivoní a odejde. Takový čichač má za úkol opravdu důkladně očichávat podpaží cizích lidí, kteří testují deodoranty před uvedením na trh. Po přivonění určí, který deodorant je nejúčinnější. Na trhu práce najdete i čichače obličejů a čichače vajec. Slepičích vajec!

FOTO:  Blesk pro ženy

​Vyhlazovač záhybů

Mnohé čtenářky si možná právě říkají, že to je jejich dennodenní rutina. Ovšem takový žehlič či žehlička má na starosti obuv. Ano, jejich náplní práce je, aby vaše nové boty vypadaly hezky. Při výrobě bot je totiž nutné kůži nebo textilii vyhladit či vyžehlit tak, aby zmizely všechny faldíky.

​Mazlič

V době, kdy většina vztahů vzniká ve virtuálním prostředí internetu a lidé upouští od sociálního kontaktu, možná dojde k rozšíření tohoto povolání. Takový profesionální mazlič je totiž připraven nabídnout vám své objetí. Prostě pokud potřebujete pomazlit, utěšit nebo jiný podobný druh fyzického kontaktu, je tu pro vás.

FOTO:  Archiv TV Nova

​A když už jsme u těch mazlíčků, stejně jako my, i naše čtyřnohé lásky si zaslouží bohatou a vyváženou stravu. Od toho je tu:

Ochutnávač psího krmení

Ano. Představte si člověka, který do sebe celý den cpe psí granule. Jeho úkolem je posoudit, jestli jsou jedlé. Kromě chuti takový ochutnávač hodnotí i nutriční hodnoty. Přesně pro takového člověka chcete potom vařit.

pes a jeho páníček FOTO:  Thinkstockphotos

​Dojič hadů

Pokud právě marně hledáte místo, odkud se dá podojit takový had, nehledejte. Tzv. dojič hadů má totiž na starosti získávání hadího jedu. Ten se hojně využívá pro výrobu kosmetiky a medicíny. Jak to probíhá v praxi? Profesionální dojič hadů nejprve hada odchytne, jeho jedovaté špičáky nabodne na speciální fólii a počká, až tentokrát had udělá svoji práci. Pak ho vypustí a doufá, že se mu had nepřijde podojit třeba do nohy.

FOTO:  virtualblognews.altervista.org

​BBQ guru

Říká vám něco jméno Daniel Vaughn? Ačkoliv zní jako jméno hollywoodského herce, tento pán, původně architekt, je profesionální požírač grilovaného masa. Restaurace, časopisy a fastfoody si ho zvou, aby pro ně zhodnotil kvalitu připravovaného masa. Od rána do sebe Daniel cpe kila burgerů, žeber, krkovic, panenek, klobásek a dalších grilovaných pochoutek. A ještě za to dostává zaplaceno. Daniel Vaughn vydal i dvě kuchařky a nejspíš je jediným profesionálním ochutnávačem masa na území Spojených států amerických.

Ilustrační fotografie FOTO:  Profimedia

​Čistič uší

Na závěr se vydáme do Indie. A kdo jste tam byl, tak víte, že v Indii je možné vše. Tedy i povolání čističe uší. Není tedy ojedinělé, že v ulicích Bombaje potkáte pána s čelovkou na hlavě a vatovou tyčinkou v ruce.

FOTO:  johnnyvagabond.com

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady