Hledáme čtyři nejlepší filmy Toma Hankse. Jaké to jsou podle vás?

Americký filmový herec, režisér a producent Tom Hanks se pouští do další životní role. Tentokrát si může za své jméno začít psát i přízvisko spisovatel!

Hanks ohlásil, že na začátku května 2023 vyjde jeho románový debut The Making of Another Major Motion Picture Masterpiece, jehož název bychom mohli přeložit jako Tvorba dalšího velkého filmového mistrovského díla.

Oscarový herec se však do psaní nepouští poprvé. Na trhu je k dostání jeho první literární počin, a to sbírka Neobvyklý typ (něco málo povídek).  „Psal jsem při natáčení v New Yorku, Berlíně, Budapešti a v Atlantě,“ říká držitel dvou Oscarů za filmy Philadelphia a Forrest Gump, „Psal jsem při natáčení v New Yorku, Berlíně, Budapešti a v Atlantě. Psal jsem na dovolené. Pak jsem psal na propagačních turné k natočeným filmům. V letadlech, doma, v hotelových pokojích. A každou povídku jsem napsal na jiném psacím stroji ze své sbírky.“

​Hanksova románová prvotina má být inspirovaná jeho životem. Kniha má být o natáčení komiksového superhrdinského akčního filmu v hodnotě mnoha milionů dolarů. Podle oficiálních stránek vydavatele bude děj románu trvat mnoho desetiletí, příběh bude skákat z roku 1940 do let sedmdesátých a poté na režiséra, který v současnosti tuto komiksovou knihu převádí na filmové plátno.

Několik filmů za to stálo

Při představování románu se herec zamyslel i nad svojí dosavadní filmovou kariérou. I přes to, že má za sebou Tom Hanks práci na více jak osmdesáti projektech, je čtyři z nich podle něj za něco stojí: „Natočil jsem spoustu filmů a čtyři z nich jsou myslím docela dobré,“ dodal skromně oscarový herec, nedodal už však, které čtyři filmy má na mysli.

Sdílet

Nejnovější videa

Články