Konec smutku po odchodu královny Alžběty II. Jak na její odkaz naváže král Karel III.?

Odchod britské královny Alžběty II. zasáhl celý svět. Od této smutné události uplyne zanedlouho téměř měsíc. Truchlit ale nejde donekonečna. Britská královská rodina oficiálně oznámila, že období truchlení skončilo.

„Období královského smutku po smrti Jejího Veličenstva královny Alžběty II. nyní skončilo,“ stojí v příspěvku na oficiálním facebookovém účtu britské královské rodiny. Dále se zde píše, že na tomto účtu budou i nadále pokračovat v reflektování práce nového krále Karla III., královny manželky a dalších členů rodiny. Stejně tak budou připomínat život a práci královny Alžběty II.

God Save the King

Pod příspěvkem se okamžitě začaly objevovat láskyplné vzkazy od příznivců britské královské rodiny. Většinou přejí bývalé panovnici, ať odpočívá v pokoji, a děkují jí za její celoživotní práci. V závěru často odkazují na hymnu Spojeného království, která nyní v pozměněné verzi zní God Save the King.

Zářné zítřky

„Královna Alžběta II. prožila dobrý život. Slib s osudem byl dodržen. Celoživotní příslib služby vám všem dnes obnovuji,“ řekl král Karel III. v projevu ke Společenství národů. Tím dal jasně najevo, že se bude snažit navázat na neúnavnou práci své matky. Začíná s ním zcela nová éra a nezbývá než doufat, že bude tak zářná jako doposud.

Sdílet
  • #Královna Alžběta II.

Nejnovější videa

Články