TOP 6: Boty Nike v příběhu z řecké mytologie! Film Souboj Titánů má hned několik velkých chyb

TOP 6: Boty Nike v příběhu z řecké mytologie! Film Souboj Titánů má hned několik velkých chyb
Zdroj: TV Nova

Když se řekne Souboj Titánů, každého hned jistě napadne Perseus, syn boha vychovávaný člověkem. V řeské mytologii bojuje proti Hádovi, pomstychtivému bohu podsvětí, který nemá slitování a snaží se rozpoutat peklo na zemi. Ale jak vypadá film?

Zeus (Liam Neeson) stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám, lidé se ale začali krutovládě bránit a tak srovnávají chrámy a sochy postavené k uctívání bohů se zemí. Hádes (Ralph Fiennes), jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra Dia za to, že ho poslal vládnout podsvětí a přichystá pomstu. Přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí.

Hádes si ale nevybral moc dobře, když určil ke zkáze město, kde žije Perseus, syn Dia prahnoucí po pomstě za svou rodinu, která zahynula boží rukou. Perseus (Sam Worthington) se snaží ignorovat fakt, že je syn boha a odmítá všechny dary do poslední chvíle. Při své cestě za pomstou se vydá za čarodějnicemi, přes řeku Styx a postaví se i bájnému Krakenovi. Jaké jsou největší chyby a zajímavosti filmu Souboj Titánů z roku 2010?

FOTO:  oficiální zdroj


1. Akrisios podle řecké mytologie nebyl Perseovým nevlastním otcem, jak je tomu ve filmu, ale jeho dědečkem. Z toho vyplývá, že Danaé byla jeho dcerou, nikoliv manželkou.

2. V báji o Perseovi se nevyskytují styžské čarodějnice, ale styžské nymfy.

3. Sandály, které nosí ve filmu Perseus, jsou boty Nike trainers s namalovanými prsty. Opravdové sandály si nemohl obout, aby byl schopen provádět kaskadérské kousky.
FOTO:  oficiální zdroj


4. I když se film jmenuje Souboj Titánů, ve filmu žádný nevystupuje - Kraken byl Hádem naopak stvořen, aby pomohl Titány svrhnout a Medúza byla zakletá kněžka Afroditina chrámu.

5. Premiéra filmu byla posunuta o měsíc, protože se ho tvůrci rozhodli překonvertovat do 3D formátu.

6. Meč, kterým Perseus usekne Medúze hlavu, je ten samý, kterým se oháněl Paris (Orlando Bloom) ve filmu Troja z roku 2003.

GalerieNa dobrodružný film se můžete těšit v pátek ve 20:20 na Nově.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NOVA V NOVÉM: Nové stanice, nová loga, nová programová nabídka
STAČÍ POHLED DO OČÍ. Všimli jste si této anomálie? Nový snímek Báry Štěpánové ukázal krásnou zajímavost v obličeji
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady