• TV Nova
  • Závažné nařčení i odkaz do minulosti! Oblíbená pohádka Aladin v sobě skrývá řadu nejasností

Závažné nařčení i odkaz do minulosti! Oblíbená pohádka Aladin v sobě skrývá řadu nejasností

Závažné nařčení i odkaz do minulosti! Oblíbená pohádka Aladin v sobě skrývá řadu nejasností
Zdroj: TV Nova

Kdo by neznal krásnou animovanou pohádku o Aladinovi, chudém chlapci z tržiště a kouzelné lampě. Málokdo ale ví, jaká tajemství tento snímek skrývá a jak velkou sumu peněz v kinech vydělal.

Aladin je chudý chlapec z tržiště, který má jen nejlepšího kamaráda - opičku Abu. Chlapec každý den sní o lepším životě a krásné princezně Jasmíně. Jeho sny se nakonec naplní díky džinu z kouzelné lampy. Rozpočet k této pohádce sčítal 28 milionů dolarů, avšak celkový výdělek přesáhl neuvěřitelných 504 milionů dolarů! Ohromil děti i dospělé napříč světem.

FOTO:  TV Nova


Hudbu k tomuto filmu napsal Alan Menken. Za jeho skvěle odvedenou práci byl odměněný dvěma Oscary, za hudbu a text. Pohádka Aladin byla oceněná také Zlatými Glóby, a to hned v několika kategoriích - za nejlepší hudbu, originální píseň a muzikál.

FOTO:  TV Nova


Slavného Aladina nadaboval herec Robin Williams, i přes jiné závazky časově náročné se do toho s vervou pustil. Kromě dabingu v té době natáčel ještě dva filmy - Hook a Hračky.

FOTO:  TV Nova


Říkali jste si, že jméno papouška od Džafara vám je odněkud povědomé? Ještě aby ne. Jago je odkazem postavy ze Shakespearovské hry Othello. Ve hře byl Jago inteligentní našeptávač, který prosazoval jen své zájmy. Jak podobné...

FOTO:  TV Nova


Jedna věc dosud zůstává zcela nejasná. Disneyova společnost bojovala s nařčením z používání podprahových zpráv i právě v Aladinovi. V jedné scéně během rozhovoru Aladina s Džinem z ničeho nic zazní neznámý třetí hlas, o němž nikdo neví, jak se tam dostal, a řekne: „Hodné děti, svlékněte se." Nikdo z tvůrců údajně netušil, jak se tento hlas do dabingu dostal. Nicméně se daná věta opakuje ve filmu ještě jednou, a to v závěrečné scéně, ve které je sdělení již zřetelnější.

 

Nenechte si ujít tuto skvělou pohádku v sobotu 28. 1. v 17:35 na Nově! 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE: 

TOP 6: NEJ ZAJÍMAVOSTI! Nevěřili byste, že dnes již kultovní kousek byl inspirován reklamou na cereálie!

PLASTIKAMI ZNIČENÝ OBLIČEJ: Poznali byste dříve přirozenou krásku z Lásky přes internet?

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady