Podivný domácí mazlíček a vysoký honorář za film, který nevznikl! Tohle jste o hollywoodské star netušili

Podivný domácí mazlíček a vysoký honorář za film, který nevznikl! Tohle jste o hollywoodské star netušili
Zdroj: Oficiální zdroj

Je často označován za podivína, který je zároveň velmi talentovaný a všestranný jako málokdo, snad nikdo nedokáže tak dokonale spojit image akčního hrdiny s charakterním herectvím na oscarové úrovni. Takový je herec, který rozděluje diváky na dvě nesmiřitelné skupiny. Co jste ale o něm nevěděli?

Narodil se 7. ledna 1964 v Long Beach v Kalifornii do slavné rodiny Coppolů, kterou zná asi každý, kdo se trochu zajímá o film. Jeho strýc totiž není nikdo jiný než Francis Ford Coppola, slavný režisér. On se ale chtěl nejdříve věnovat po vzoru svého otce, spisovatele a univerzitního profesora Augusta Coppoly, literatuře. Už asi tušíte, že se jedná o Nicolase Cage (původním jménem Nicholas Kim Coppola), který nechtěl žít ve stínu slavného strýce, a tak si začal říkat podle svého oblíbeného komiksového hrdiny Luka Cagea. Jak už jsme zmínili, je označován za podivína, ale režiséři ho milují a obdivují pro jeho velkou lásku k improvizaci, naopak herečtí kolegové si na něj spíše stěžují.

FOTO:  facebook


Prvním filmem Nicolase Cage (tehdy ještě Coppoly) byla komedie "Zlaté časy na Ridgemong high", kde se objevil po boku tehdy začínajícího Seana Penna, většina jeho scén ale byla vystřihnuta, a tak si ho skoro nikdo nevšiml. Pak následovala změna jména, protože se nechtěl přiživovat na slavném příjmení, přesto neodmítl roli ve strýcově dramatu "Dravé ryby" a několika dalších projektech. V roce 1987 se pak objevil hned ve dvou dnes již kultovních dílech - "Zmatky v Arizoně" a "Pod vlivem úplňku", kde si zahrál ve společnosti Cher, film dokonce získal tři Oscary!

FOTO:  Oficiální zdroj/ Profimedia.cz


Pak nastalo období, kdy se Cage tak trochu zaškatulkoval do ideálního herce pro romantické komedie jako jsou "Může se to stát i vám" a "Líbánky v Las Vegas". V roce 1995 se ale ukázal v depresivním nízkorozpočtovém dramatu "Leaving Las Vegas", kde ztvárnil alkoholika, který se chce upít k smrti. Touto rolí si konečně získal i Akademii, která mu udělila první nominaci na Oscara a Nicolas si následně odnesl vytouženou sošku domů.

FOTO:  Oficiální zdroj


Po oscarovém úspěchu se Cageovi otevřely dveře do světa nákladných filmů a on příležitosti využil na maximum, objevil se tak ve filmech jako "Skála", "CON AIR" nebo "Tváří v tvář", kde si vyměnil obličej s Johnem Travoltou. Poslední ze jmenovaných filmů nadchnul kritiky i diváky po celém světě a zapsal se tak na vrchol akčního žánru, ale jelikož nechtěl být zaškatulkován jako herec akčních trháků, vrátil se opět k romantice - ve filmu "Město andělů".

FOTO:  Oficiální zdroj/ Profimedia.cz


Nastalo období, kdy se Cage znovu pokusil usilovat o Oscara ve filmu "Adaptace", za dvojroli si nakonec cenu neodnesl, ale to nic nemění na tom, že zde předvedl pravděpodobně jednu ze svých nejlepších rolí. V roce 2004 pak uvedl snímek "Lovci Pokladů", ze kterého se stal velký hit, byť nesplnil očekávání. Pověst si Nicolas nakonec upravil vynikajícím dramatem "Obchodník se smrtí" a hořkou komedií "The Weather man".

FOTO:  facebook


Nicolas byl několikrát ženatý, jednou z jeho žen byla i dcera Elvise Presleyho Lisa Marie. Jeho poslední ženou byla Alice Kim, se kterou má syna Kal-ela. Miluje auta, komiksy, literaturu, historii a jeho nejbližším přítelem je Jim Carey.

FOTO:  Profimedia


Zajímavé je, že si Nicolas Cage pořídil chobotnici, protože si myslel, že právě díky tomuto zvířeti bude lepším hercem. A věděli jste, že za film Superman Live dostal honorář 20 milionů dolarů a to i přesto, že tento snímek nikdy nevznikl. To je něco, co říkáte?

GalerieNa Nicolase Cage se můžete podívat ve skvělém akčním trháku Tváří v tvář 28. ledna ve 22:40 na Nově.

 


NEPŘEHLÉDNĚTE:

POZNÁTE HO? Začínal jako hotelový poslíček, teď má několik Oscarů a je v Guinessově knize rekordů!

Největší trapas Meryl Streepové: Neuhádnete, co udělala se svou první soškou Oscara!

POKRAČOVÁNÍ LETOPISŮ NARNIE: Zazářila zde krásná česká herečka. Díky masce byla k nepoznání!

PLASTIKAMI ZNIČENÝ OBLIČEJ: Poznali byste dříve přirozenou krásku z Lásky přes internet? 
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady