Upíry vystřídali andělé: Film Pád navázal na úspěch legendárního Stmívání

Americká spisovatelka Lauren Kate se proslavila díky fantasy sérii Andělé, která je určena hlavně pro dospívající. První kniha s názvem Pád vyšla v roce 2009, poté následovala pokračování Muka a Vykoupení. V roce 2016 se první díl dočkal i filmového zpracování.

Autorka navázala na celosvětový úspěch ságy Stmívání, která pobláznila miliony puberťáků po celém světě. Hlavními hrdiny tentokrát nejsou upíři, ale andělé. Tajemno, láska a nebezpečí však zůstávají. Na podobnou atmosféru sází také snímky Nádherné bytosti, Upírská akademie nebo Mortal Instruments: Město z kostí.

Padlí andělé

Sedmnáctiletá Lucinda Price žije obyčejný život, dokud se nestane osudná nehoda. Je obviněna ze žhářství, během kterého zemřel chlapec. Je proto poslána do internátní školy pro problematické mladistvé. Jedním z nich je záhadný Daniel Grigori, který se jí podezřele vyhýbá. Lucinda chce jeho tajemství za každou cenu odhalit, protože ji velmi přitahuje a má pocit, jako by ho znala tisíce let…

FOTO:  TV Nova

Nebe proti peklu

Příběh se inspiruje přímo křesťanskou mytologií. I když existuje vícero výkladů, ve filmu se vychází z jedné. Nejoblíbenějším andělem Boha byl Lucifer. Protože se ale nechoval tak, jak by měl, musel ho Bůh svrhnout do podsvětí. Ostatní andělé se potom museli rozhodnout, na čí stranu se přikloní. Pokud si nevybrali, dostali se na zem, kde jsou nuceni skrývat svou pravou podstatu před lidmi, mezi kterými musí žít.

FOTO:  TV Nova

Nekonečná láska

Ústřední dvojici pojí láska, kterou nedokáže rozdělit ani smrt. Přesto jim není souzeno být spolu, protože jsou prokletí. Zatímco jeden přichází na svět znovu a znovu, ten druhý trpí ztrátou milované osoby a čeká, než se opět shledají. Zažili spolu mnoho významných událostí v průběhu dějin, na které si Lucinda postupně rozpomíná. Tajuplné záblesky z minulých životů dodávají celému dílu nečekaně působivý přesah.

FOTO:  TV Nova

Nesmrtelnost

I když může znít nesmrtelnost lákavě, ve skutečnosti by to asi taková zábava nebyla. Co by dávalo životu smysl, kdyby nebyl ničím ohraničen? Navzdory tomu se tento motiv objevuje ve fantasy námětech poměrně často. V tomto snímku se nad tímto tématem také polemizuje, čímž získává filozofický přesah. „Jediný způsob, jak přežít věčnost, je umět si vážit každého okamžiku,“ říká v jedné scéně Daniel.

FOTO:  TV Nova

Výlet do Maďarska

Internátní škola Meč & kříž, ve které se příběh odehrává, jsou ve skutečnosti dva zámky v Maďarsku. Konkrétně se nachází ve městech Tura a Szabadkígyós. Jedná se o velmi zajímavé pamětihodnosti, takže pokud chcete vyrazit někam na výlet do zahraničí, určitě nebudete zklamaní.

FOTO:  TV Nova

Celý film Pád můžete sledovat na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady