Velký a náročný seriál je producentský sen. Obchodní dům bude vyprávět o touze, lásce a zradě

Televizní a filmová producentka, majitelka společnosti Follow Film Prague a příležitostná publicistka Klára Follová absolvovala katedru produkce na FAMU a mediálních studií na Fakultě sociálních věd UK. Jako producentka má na kontě celou řadu úspěšných televizních pořadů, například seriály Kriminálka Anděl a Gympl s (r)učením omezeným nebo soutěž Chcete být milionářem? Vedla i produkci kultovního sitcomu Comeback.

Podílela se na organizaci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, FAMUfestu nebo módního festivalu Prague Fashion Week. Působila jako ředitelka mezinárodního kulturního centra MeetFactory. Ve skupině CME v letech 2014 a 2015 pracovala v Rumunsku v PRO TV, kde měla na starosti dohled nad lokální výrobou. Nyní jako kreativní producentka pro TV Nova vyvíjí seriál s pracovním názvem Obchodní dům.

Děj seriálu Obchodní dům začíná v době, kdy německá vojska překračují československé státní hranice. Hrají historické reálie důležitou roli v osudu hlavních postav seriálu?

Jde o dobový seriál, tudíž v něm i historické okolnosti hrají podstatnou roli. Nicméně netvoříme válečné drama. Pro nás jsou dobové události spíše katalyzátorem osudů jednotlivých postav. Sledujeme je v jejich běžných životech a vztazích. Samozřejmě historii bereme v potaz a pracujeme s ní, ale není to středobod našeho vyprávění. Zaměřujeme se zejména na životní zvraty celého spektra postav kolem obchodního domu.

Dnes jsou obchodní domy už běžnou součástí našeho života, ale v době, o níž chcete vyprávět, se teprve etablovaly – čím byla tato etapa specifická?

Ve 30. letech samozřejmě neexistovala nákupní centra, jak je známe dnes. Obchodní domy byly neobyčejně moderní, novátorské a plné technických vymožeností. V roce 1938 napsal dobový tisk o jednom z nich: „Je to více než obchodní palác – je to chrám práce, zboží a lidí, v němž každodenní prodávání byste měli zahájiti hrou na varhany.“ Dalo by se asi říci, že to byly takové mikrokosmy. A v jednom z nich se odehrává i náš seriál.

Bude se děj točit i kolem meziválečné módy? Hlavními hrdinkami jsou tři ženy. Jak bude v seriálu znázorněn mužský svět té doby?

Seriál je zasazen do obchodního domu a ústřední hrdinky pracují v módní sekci, tudíž móda bude přirozeným a důležitým prvkem děje. Nicméně není to to nejpodstatnější. Budeme vyprávět o lidských touhách, vášních, odvaze, lásce, zradě na pozadí dobového společenského kontextu, jehož je móda součástí. Ženské a mužské světy budou zastoupeny rovnoměrně – každá z hrdinek má k sobě hereckého partnera. Velmi důležitou úlohu bude také mít rodina majitelů našeho fiktivního obchodního domu, jeho management a ostatní zaměstnanci. Linky tří žen, které zmiňujete, jsou klíčové, ale neznamená to, že se budeme věnovat pouze jim.

Jaký je recept na dobrý seriál?

Naprosto zaručený recept na úspěch bohužel nikdy neexistuje. Sledovanost seriálu je ovlivněna mnohem více faktory než obsahem samotným. Můžu vám říct, jaké aspekty mohou k úspěchu pomoci: Postavy, ke kterým si divák může vytvořit vztah. Dobře vybudované a dávkované napětí. Uvěřitelné zápletky. Zajímavé prostředí. Kvalitní řemeslné zpracování. Srozumitelné a široce uchopitelné téma. Správně vybraní herci pod zručným režijním vedením.

Další seriály sledujte na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady