• TV Nova
  • Potrat nechte, sex musí pryč: Jaká scéna se do Hříšného tance nedostala?

Potrat nechte, sex musí pryč: Jaká scéna se do Hříšného tance nedostala?

Patrick Swayze by 18. srpna tohoto roku oslavil 70. narozeniny. I když zemřel předčasně na rakovinu slinivky, jeho role Johnnyho v Hříšném tanci žije v srdcích fanynek dál. Tento film totiž u divaček všeho věku neztrácí kouzlo ani po 40 letech. Na začátku to přitom vypadalo, že legendární snímek nikdy nevznikne.

FOTO:  Nova.cz

​Málokdo ví, že legendární Baby má předobraz ve skutečné osobě, autorce scénáře Eleanor Bergstein. Ta zamlada skutečně tancovala tzv. hříšný tanec a stejně jako hlavní hrdince jí přezdívali Baby. Dívčí filmy se ale v akčních osmdesátkách nosily asi tak jako rovné vlasy. Snímek proto odmítlo celkem 40 společností! Na nabídku nakonec kývli až ve studiu Vestron, které tvořilo brakové VHS produkce s hororovou tematikou. 

via GIPHY

To, že se z neustálého přehrávání Hříšňáku lidem často zavařil VHS přehrávač, určitě není náhoda.

Tančit s Patrickem? Nikdy!

Legenda by však nebyla legendou, kdyby v ní chyběli Johnny a Baby. Patrick přitom o roli málem přišel kvůli lhaní v životopisu. Ve svém resumé totiž uvedl, že netančí. To ale nebyla pravda. Swayze byl synem jedné z nejznámějších učitelek tance v Texasu a lekce své matky často navštěvoval. Chtěl se ale věnovat pouze herectví a taneční filmy se mu zdály povrchní.

Když nakonec přece jen dorazil na kamerovou zkoušku, svými pohyby všem vyrazil dech. Jeho herecká kolegyně Jennifer Grey ale nadšení nesdílela. S Patrickem se setkala už při natáčení akčního filmu a jeho hrubé texaské vystupování nemohla vystát. Ke spolupráci ji nakonec musel přesvědčit sám Patrick.

Pro film si nechal zničit koleno

I tak se jejich spolupráce neobešla bez třecích ploch. Jennifer byla křehká, během filmování se často znenadání rozesmála a i na obyčejnou jízdu v autě požadovala kaskadérku. Patrick se naopak do všeho vrhal po hlavě a při legendárním tanci na kládě dokonce riskoval tak, že si při pádu vážně zranil koleno. Jako správný macho nepolevil ani při závěrečné scéně, kdy seskakuje z pódia. Bolestivou scénu dokonce zopakoval hned třikrát, než byl režisér spokojený. Někdo si pro korunu nechá vrtat koleno, jiný si ho zničí pro neopakovatelný závěr.

via GIPHY

Když potrat, tak bez sexu

​I přes všechny nesnáze se snímek nakonec podařilo dokončit. Uvedení do kin ale mělo jeden háček... nebo vlastně dva. Schvalovací komisi, která měla filmu udělit označení mládeži přístupno, se nezamlouvala zápletka s nelegálním potratem ani příliš odvážná taneční scéna před tím, než se z Baby stane žena. Protože na potratu stála celá zápletka filmu, tvůrcům nakonec prošel. Sexy taneční scéna ale musela ven. Díky vymoženosti jménem internet si ji dnes ale můžeme bez zábran pustit.

Film měl původně putovat rovnou na VHS. O to větší překvapení tvůrce čekalo, když v prvních měsících vydělal v kinech 63,4 milionů dolarů a 214 milionů dolarů celosvětově. Legendárního soundtracku, který si prosadila sama scenáristka, se doposud prodalo neuvěřitelných 42 milionů kopií a z žebříčku tehdy sesadil Michaela Jacksona i Bruce Springsteena.

FOTO:  facebook.com

​Ať už jste nevinní studenti plní ideálů, taháte se s melouny sem a tam, nebo vás trápí románek vaší dospívající dcery, jedno je jisté – Patrick vás nikdy nenechá sedět v koutě. Film Hříšný tanec můžete znovu prožít na Voyo.

Sdílet
  • #Patrick Swayze

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady