Spider-Man odchází ze sítí: Z Instagramu mám úzkosti, svěřil se Tom Holland

Tom Holland patří mezi nejznámější mladé herce současnosti. I když je mu pouhých 26, hraní se věnuje téměř 14 let. Velký tlak a pozornost médií si ale vyžádaly svou daň. Tom Holland se v posledním instagramovém příspěvku přiznal, že mu sociální sítě způsobují úzkosti, a proto se je rozhodl smazat. Lidem doporučil aplikace a organizace, které se tématu věnují.

„Tohle video se snažím natočit už skoro hodinu,“ začíná poslední video Toma Hollanda na Instagramu. „To je asi zvláštní pro někoho, kdo se hraní věnuje už třináct nebo čtrnáct let.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tom Holland (@tomholland2013)

Tom Holland si úspěch skutečně užívá už od raného věku. V pouhých deseti letech zaujal choreografku Lynne Page natolik, že ho obsadila do muzikálu Billy Eliot. Svým hereckým i tanečním výkonem tehdy uhranul i samotného skladatele muzikálu Eltona Johna!

Další úspěch pak přišel v jeho třinácti letech. Tom Holland tehdy uspěl na konkurzu do připravovaného filmu Nic nás nerozdělí, který vypráví skutečný (a přesto neskutečný) příběh rodiny, která přežila ničivé tsunami v roce 2004. I když se v srdceryvném snímku objevily hvězdy jako Ewan McGregor a Naomi Watts, Tom Holland se nenechal zahanbit. Naopak, svým výkonem nejstaršího ze sourozenců tehdy oslnil diváky i kritiky a odnesl si nejedno ocenění. O skvělém výkonu malého Toma ve snímku Nic nás nerozdělí se můžete přesvědčit také na Voyo.

FOTO:  Nova.cz

​V necelých dvaceti pak přišla role Spider-Mana. Jako zkušený akrobat měl Tom oproti svým konkurentům jasný náskok. Když se pak dělaly kamerové zkoušky s Kapitánem Amerikou alias Chrisem Evansem, bylo všem jasné, že nový Peter Parker musí být právě on. Role mladého herce vyšvihla do pozice globální megahvězdy. 

Zdroj: AKTU.cz

​Sláva přináší ovoce, ale bere si i daň. A ta se může projevit i ve spojitosti se sociálními sítěmi. „Instagram a Twitter jsou pro mě extrémně stimulující,“ přiznává Tom Holland ve videu. „Když si o sobě čtu, dostávám se do smyčky, je to zahlcující a rozhodně to nepomáhá mé psychice. Proto jsem se rozhodl smazat si tyhle aplikace ze svého telefonu.“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tom Holland (@tomholland2013)

O negativním vlivu sociálních sítí na psychiku mladých lidí se mluví čím dál tím víc. Podle studií dokonce způsobují úzkosti a pocity méněcennosti u čtyř z pěti uživatelů ve věku mezi 14 a 24 lety. Tom Holland ve videu doporučil i aplikace, které mohou mladým lidem s podobnými problémy pomoct a zdůraznil, že bychom se neměli bát mluvit o psychických problémech, i když je to občas náročné. Od fanoušků si za tento krok vysloužil slova chvály. 

Úzkosti vás zkrátka mohou přepadnout, i když jste mladý milionář s krásnou přítelkyní Zendayou po boku.

Dopřáváte si i vy odpočinek od sociálních sítí, nebo vás nijak neovlivňují? Dejte nám vědět v anketě!

Sdílet
  • #Tom Holland

Nejnovější videa

Články