Láska, tajemno, nebezpečí: Co má s romantickou sérií After společného Harry Styles?

Knižní série After získala oblibu milionů lidí po celém světě a dočkala se i filmové adaptace. Nejvíce pravděpodobně uchvátí dospívající, ale zaujmout může kohokoliv. Nejedna mladá dívka sní o tom, že zažije lásku jako z romantického snímku. Celé to přitom začalo docela nevinně – autorka knih se zamilovala do jedné britské kapely. Jak se jí podařilo prorazit? A o čem jsou jednotlivé díly?

FOTO:  TV Nova

Mít velké sny, i když jsou zdánlivě nesplnitelné, nemusí být vždy jenom na škodu. Američance Ann Todd se ten její splnil – stala se slavnou spisovatelkou. Dostala se k tomu ale poměrně neobvyklou cestou – své příběhy začala publikovat na online platformě Wattpad, která slouží pro psaní a čtení různých příběhů a poezie.

Začalo to tím, že se zamilovala do britské skupiny One Direction. Jejím nejoblíbenějším členem byl Harry Styles, podle kterého stvořila hrdinu své série s názvem After. Její čtenost byla den ode dne vyšší, sama autorka nemohla uvěřit vlastním očím. Díky tomu dostala nabídku od nakladatelství, aby příběh publikovala i knižně. Ale nemohli v něm bez svolení vystupovat reální lidé, takže ho musela přepsat. Po světě se poté prodaly miliony výtisků a dílo se dočkalo i filmového zpracování.

FOTO:  TV Nova

V prvním díle filmu After: Polibek z roku 2019 nastoupí vzorná studentka Tessa do prvního semestru a má velké plány do budoucnosti. Cestu jí ovšem zkříží tajemný kluk Harding Scott. Drzý samotář ji neuvěřitelně přitahuje, protože zakázané ovoce chutná vždy nejlépe. Navzdory veškerým varováním s ním Tessa začne chodit. Jejich vztah je ale jako na horské dráze – zažívá neuvěřitelné štěstí a něhu, ale také smutek a krutost. A tahle zkušenost zcela změní její dosavadní pohled na svět.

FOTO:  TV Nova

Ústřední postavy filmu ztvárňují australská herečka Josephine Langford a anglický herec Hero Fiennes Tiffin. Díky působení v sérii odstartovaly jejich kariéry závratnou rychlostí. Při natáčení šli mnohdy doslova s kůží na trh a zdá se, že se jim tento krok vyplatil. Synovec známého herce Ralpha Fiennese rozhodně nemá o další projekty nouzi. Ostatně už když mu bylo dvanáct let, zahrál si samotného Lorda Voldemorta ve snímku Harry Potter a Princ dvojí krve! A Josephine má tento rok hrát hned ve dvou dalších projektech.

Ve druhém pokračování After: Přiznání spolu Tessa a Hardin stále tvoří pár. Nejvíce ze všeho jim záleží na jejich osudové lásce. Ta bude muset projít zkouškou, když se Tessa dozví o sázce, která předcházela jejich seznámení, a zjistí jedno ošklivé tajemství z jeho minulosti. Všechny dívky před Tessou pouze využíval a ona nechce skončit stejně. Navíc se v jejím životě objeví někdo, kdo je jeho úplným opakem a u koho by mohla najít klid a pochopení.

FOTO:  TV Nova

Třetí snímek v řadě s názvem After: Tajemství připravil pro dvojici výzvu v podobě skutečného života. Zatímco Tessa by chtěla práci snů na druhém konci Ameriky, Hardin sní o společném přestěhování do Londýna. Tessa se navíc bude muset vypořádat s nečekaným návratem svého otce. Fanoušci této série již nedočkavě vyhlíží čtvrtý díl After: Pouto, který má jít 25. srpna 2022 do kin. Existuje dokonce i páté, knižní pokračování After: Před námi, takže se pravděpodobně dočká zfilmování celá série!

Filmy After: Polibek, After: Přiznání a After: Tajemství sledujte na Voyo!

Sdílet
  • #Josephine Langford
  • #Hero Fiennes Tiffin

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady