Smutný osud slavné kosatky z filmu Zachraňte Willyho Vypuštění do volné přírody dopadlo katastrofálně

Smutný osud slavné kosatky z filmu Zachraňte Willyho Vypuštění do volné přírody dopadlo katastrofálně
Zdroj: Oficiální zdroj

Dojemný příběh o netradičním přátelství mezi kosatkou a malým chlapcem v 90. letech nadchl miliony diváků. Zatímco dětský herec ztvárňující chlapce Jesse měl vystaráno na mnoho let dopředu, slavnou kosatku čekal zcela jiný osud...

Americký rodinný snímek Zachraňte Willyho líčí příběh jedinečného přátelství mezi kosatkou Willym a malým chlapcem Jessem, který se snaží svého zvířecího kamaráda ochránit před veškerým nebezpečím a nástrahami, které na něj lidé přichystají. Snímek plný dojemných i napínavých situací si okamžitě po svém uvedení získal velké množství věrných diváků, kteří si ihned zamilovali jednoho z hlavních hrdinů: třítunovou kosatku.

FOTO:  Oficiální zdroj

V hlavni „lidské“ roli se tedy objevil nezkušený herec Jason James Richter (jak nyní vypadá a jaký byl jeho osud můžete zjistit ZDE). Willyho si zahrál samec dravé kosatky, který se jmenoval Keiko a byl chycen nedaleko Islandu. Keikův život nebyl až do doby natáčení prvního dílu trilogie příliš veselý – kosatka byla totiž využívána především jako atrakce v zábavním parku v Ontariu, kde svými kousky bavila publikum. Zdravotní stav Keika kvůli tomu bohužel nebyl příliš dobrý.

 

Právě sláva snímku Zachraňte Willyho a dalších dvou pokračování přiměla studio Warner Bross vrátit Keika zpět do volné přírody. K tomuto účelu byla dokonce zřízena nadace, které se podařilo získat  příspěvek ve výši 7 milionů dolarů na vyléčení Keika a jeho návrat do volné přírody.

FOTO:  Oficiální zdroj

Keiko se na přesun do volné přírody začal připravovat v září 1998, kdy byl převezen do Vestmannaeyjaru na Islandu. Při přistávání sice došlo k nehodě, ale Keiko nebyl zraněn. Byla však potřeba jej podrobit tréninku, aby po tolika letech zajetí zvládl život na svobodě (tento trénink zahrnoval například plavání ve volném oceánu).

Galerie

Během jednoho z těchto plavání v červenci 2002 jej však trenéři ztratili z a nebyli schopní jej lokalizovat ani pomocí zařízení pro satelitní zaměřování, které bylo umístěné na hřbetní ploutvi kosatky. Nakonec byl Keiko nalezen 1 400 kilometrů od pobřeží Norska. V září následoval rybářskou loď do Halsy v Norsku, kde dovolil svým fanouškům si s ním hrát. Během svého pobytu v severním Atlantiku ale vyhladověl a ztratil váhu. Chovatelé se ho snažili odradit od kontaktů s lidmi a doufali, že se jej ujme nějaká skupina kosatek a dovede jej zpět na volný oceán. Ta se ale nikdy neobjevila, a tak ho nadále krmili jeho trenéři.

Keikův návrat do volné přírody tak nakonec nebyl úspěšný a hvězdná kosatka zemřela  ve věku 26 let pravděpodobně na zápal plic. Po žádostech fanoušků uspořádalo 20. února 2004 oregonské akvárium, kde Keiko dříve pobýval, vzpomínkovou bohoslužbu, které se účastnilo 700 lidí.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Z jeho šibalského úsměvu půjdete do kolen! Jak dnes vypadá dětská hvězda z filmu Zachraňte Willyho?

Představitel filmového Iron Mana si prošel peklem. Neuvěříte, v kolika letech poprvé kouřil marihuanu!

Sdílet

Nejnovější videa

Články