• TV Nova
  • Bolelo ho celé tělo! Co bylo pro Jiřího Langmajera během natáčení Po čem muži touží 2 nejtěžší?

Bolelo ho celé tělo! Co bylo pro Jiřího Langmajera během natáčení Po čem muži touží 2 nejtěžší?

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Tato metafora výstižně ilustruje rozdíly mezi mužským a ženským světem. Mnohdy se totiž zdá, že dohodnout se s druhým pohlavím je téměř nemožný úkol. Tyto odlišnosti s nadsázkou zachycuje film Po čem muži touží, který se stal divácky nejúspěšnějším českým počinem roku 2018. Na něj navazuje neméně vtipné druhé pokračování Po čem muži touží 2.

Psycholožka Irena Kopáčová se zaměřuje na řešení partnerských krizí. Samotné se jí ale příliš nedaří – její přítel ji podvádí s jinou a majitel domu, kde má ordinaci, s ní ukončí nájemní smlouvu. Vyrazí proto na víno s kamarádkou Marcelou. Opilá Irena se při návratu domů nechtěně dostane do stanu vědmy Zoltany. Jejím schopnostem nevěří a z legrace vysloví přání, že se chce stát mužem. Ráno se však skutečně probudí v úplně jiném těle. Pomocnou ruku jí nabídne její soused Radim, kterému se už dlouhou dobu líbí. Naučit se chovat jako chlap pro ni ale nebude úplně snadné…

FOTO:  TV Nova

Kromě vtipného námětu zaujme snímek také hereckým obsazením. V hlavní roli exceluje Jiří Langmajer, který nepřestává dokazovat, že má neuvěřitelný komediální talent a odvahu. Těžko byste našli jiného muže, který by se dobrovolně navlékl do dámského oblečení a podpatků a vyrazil s hlavou vztyčenou do města. Navíc se mu podařilo poměrně zdařile okoukat nejvýraznější gesta a mimiku opačného pohlaví. Jeho role bezesporu vyžadovala i čas na studium těchto věcí.

„V mém věku není jednoduché si najednou říct, že se stanu ženou. Pokukoval jsem po kdekom, točil jsem v té době s Aničkou, takže jsem koukal po ní,“ rozpovídal se v rozhovoru pro magazín Červený koberec Jiří Langmajer. Podle svých slov neměl příliš času na přípravu, ale naštěstí se mu podařilo získat koučku, která mu téměř po celé natáčení pomáhala. Největší problém mu dělal ženský postoj, je na něj prý příliš vzpřímený a bolelo ho z něj celé tělo. Jeho největší obavou bylo, aby ve filmu nevypadal příliš „oplzle“.

FOTO:  TV Nova

Herečka Anna Polívková se z logiky věci objeví pouze na začátku a konci jako příliš upjatá a odměřená Irena. Skvělý výkon coby muž v ženském těle předvedla už v předchozím díle. Postavu kamarádky Marcely ztvárnila herečka Tereza Kostková. Sympatického pohodáře Radima, který zasvěcuje hrdinku do mužského světa, hraje Marek Taclík. Ve vedlejších rolích se mihnou například Leoš Noha, Radek Holub, Zuzana Kronerová nebo Oskar Hes.

FOTO:  TV Nova

Námět založený na rozdílech mezi muži a ženami je už ve snímku Po čem ženy touží z roku 2000 s Melem Gibsonem a Helen Hunt. Šovinistický Nick dokáže okouzlit každou ženu. Když se mu stane nehoda a zjistí, že dokáže slyšet myšlenky všech příslušnic něžného pohlaví, rozhodne se to využít pro vlastní prospěch a shodit novou šéfovou. Tato neobvyklá zkušenost mu ale úplně změní pohled na svět.

Českou komedii Po čem muži touží 2 a romantický film Po čem ženy touží sledujte na Voyo!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady