Představitel filmového Iron Mana si prošel peklem. Neuvěříte, v kolika letech poprvé kouřil marihuanu!

Představitel filmového Iron Mana si prošel peklem. Neuvěříte, v kolika letech poprvé kouřil marihuanu!
Zdroj: oficiální zdroj

Multitalentovaný americký herec a charismatický lamač srdcí Robert Downey jr., který začal s herectvím už v útlém věku, si prošel těžkými životními situacemi, spojenými s drogovou závislostí a vězením. Podařilo se mu však nad závislostí zvítězit!

S herectvím začal už jako malý kluk – bylo mu teprve pět let, když ho otec obsadil do jednoho ze svých snímků s názvem Pound. Hrál v mnoha dalších filmech svého otce, jedním z nich byl například snímek Láska na druhý dotek. Ve svém otci měl vzor, ale ne vše, co se od něj naučil, bylo pro jeho život prospěšné. Bohužel od něj odkoukal i něco, co se mu později těžce nevyplatilo – užívání drog. Marihuanu prý poprvé zkusil dokonce v pouhých šesti letech!

FOTO:  oficiální zdroj


Během natáčení thrilleru Prvorozený potkal jednu ze svých lásek Sarah Jessicu Parkerovou, se kterou byl dlouhých sedm let. Následovaly další menší role, ale pohledy věhlasnějších režisérů se mu stále vyhýbaly. V roce 1987 ho však konečně obsadili do hlavní role ve snímcích Sukničkář a Feťáci, které tak trošku charakterizovaly i jeho skutečný životní styl. Prvním filmem s kvalitnější produkcí byla až akční komedie Air America, kde se objevil po boku Mela Gibsona.

Poté zazářil v životopisném filmu Chaplin, kde ztvárnil samotného krále komiků. Podílel se i na jeho soundtracku a za svůj mistrovský herecký výkon byl v roce 1992 nominován na Oscara! V následujících letech se objevil také v romantické komedii Italské námluvy po boku Marisy Tomei, která by se dala zařadit někam na střed v žebříčku Robertových úspěšných filmů.

Nejvýraznější rolí konce devadesátých let byla postava Larryho Paula v populárním seriálu Ally McBeal, která mu vynesla cenu Zlatý glóbus. Podílel se dokonce i na soundtracku k tomuto seriálu, práci na seriálu ale nedokončil, protože byl opět zatčen a více než rok strávil ve vězení, kam se dostal kvůli svým problémům s marihuanou, kokainem a heroinem.

FOTO:  oficiální zdroj


Za roli Kirka Lazara v akční komedii Tropická bouře byl opět nominován na Oscara. Poté přišel zlom. Jeho herecká kariéra nabrala nový rozměr ve chvíli, kdy ho režisér Jon Favreau oslovil s nabídkou zahrát si boháče, génia a playboye Tonyho Starka ve filmovém trháku Iron Man. Úspěch to byl pro tehdy třiačtyřicetiletého Roberta enormní, protože ho režisér upřednostnil před hvězdou jako je Tom Cruise, který měl o roli velký zájem. Stal se rázem hollywoodskou celebritou a následně přišla i role nejznámějšího světového detektiva ve snímku Sherlock Holmes, za kterou dostal další Zlatý glóbus.

Robert má se svou druhou ženou, producentkou Susan Levin, syna Extona a dceru Avri. A je jedním z nejúspěšnějších herců současnosti.

Tohoto charismatického herce můžete vidět v sobotu 21. 1. ve 20:20 na Nově ve filmu Iron man 2!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Nejen herecká hvězda: Harrison Ford zachraňoval životy i v reálu! Komu pomohl?

Láska na place, výslech VB či skrytý talent režiséra. Co jste nevěděli o filmu Slunce, seno, jahody?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady