Letní láska z Pomády skončila. John Travolta poslal Olivii Newton-John vzkaz do nebe

Zemřela oblíbená herečka a zpěvačka Olivia Newton-John, která se proslavila rolí Sandy v legendárním muzikálu Pomáda. Ve věku 73 let podlehla rakovině, se kterou neúprosně bojovala po dobu 30 let. Odešla v pondělí 8. srpna 2022 na ranči v jižní Kalifornii obklopena rodinou a přáteli.

Smutnou zprávu o jejím odchodu zveřejnil její manžel John Easterling na Instagramu a poprosil všechny o respektování soukromí v tomto těžkém období. „Místo květin rodina žádá, aby byly jakékoliv dary na její památku věnovány její nadaci,“ stojí v příspěvku. Právě boji s onkologickými onemocněními zasvětila umělkyně velkou část svého života.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Olivia Newton-John (@therealonj)

Poprvé jí diagnostikovali rakovinu prsu už v roce 1992, nemoc se jí poté v letech 2013 a 2017 vrátila znovu. Kvůli těmto zkušeností se stala velkou bojovnicí v této oblasti. Založila dokonce charitu, která se věnovala výzkumu této nemoci. Její úsilí ocenila i královna Alžběta II., která jí v roce 2020 udělila vyznamenání. Od té doby mohla užívat titul Dáma.

Když v roce 1978 spatřil světlo světa muzikál Pomáda, z Olivie Newton-John a Johna Travolty se rychle staly celosvětově známé hvězdy. Jen stěží by se našel někdo, kdo by neznal hity jako Summer Nights nebo You’re the One That I Want. Oba umělci byli za film dokonce nominováni na cenu Zlatý Glóbus. Není divu, že diváci z něj šíleli nadšením a jeho obliba neutichá ani po tolika letech.

Její herecký kolega a dlouholetý přítel John Travolta nedlouho po zprávě o jejím skonu zveřejnil dojemné rozloučení. „Má nejdražší Olivie, díky tobě byly naše životy mnohem lepší. Tvůj přínos byl neskutečný. Moc tě miluji. Zase se uvidíme na konci cesty a budeme všichni opět spolu. Od prvního momentu, co jsem tě spatřil, a navěky tvůj Danny, tvůj John!“

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený John Travolta (@johntravolta)

Krásný vzkaz jí poslala i herečka Stockard Channing, která ztvárnila v Pomádě přidrzlou Rizzo. „Nevím, jestli jsem znala milejší lidskou bytost. Olivia byla esence léta – její slunečnost, teplo a půvab jsou to, co mě napadne vždy, když na ni myslím. Bude mi velmi chybět.“

FOTO:  Archiv TV Nova

Sdílet
  • #John Travolta

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady