Svých 12 sourozenců zachránila před hladem a bitím: Kdo vystrnadil JLo z obálky časopisu People?

Když se tehdy sedmnáctiletá Jordan Turpin dovolala na tísňovou linku, nikdo netušil, že tento případ otřese celou Amerikou. Její rodiče týrali hladem, brutálně bili a zavírali do klece svých třináct dětí ve věku 2 až 29 let. Sourozence nakonec zachránila odvaha jejich sestry, která nyní inspiruje tisíce lidí a dostala ji až na obálku časopisu People.

Když se v lednu 2018 Jordan Turpin vyploužila z domova, věděla, že neúspěch pro ni bude znamenat jistou smrt. Jak prozradila v interview s Diane Sawyer, rodiče ji i sourozence brutálně trestali za jakýkoliv drobný prohřešek a opuštění domova (později nazvaného Domem hrůzy) bylo neodpustitelné. Přesto sebrala odvahu a třesoucíma rukama vytočila 112. V tu chvíli na ni spoléhaly nejen její dvě malé sestry, které byly už několik dní v kuse připoutány řetězy k posteli, ale všech dvanáct zkoušených sourozenců.

Na tísňové lince třesoucím se hlasem oznámila, že právě utekla z domova, protože je rodiče doma týrají. Poté, co přivolanému policistovi ukázala fotky spoutaných sester, jež si z obezřetnosti vyfotila, dorazily posily a vnikly do domu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jordan Turpin (@jordan__turpin)

To, co v něm muži zákona našli, zřejmě nikdo z nich nečekal. Dům se doslova topil v odpadcích, špíně a plísni. Vystrašené a podvyživené děti na sobě měly tak špinavé hadry, že se prakticky rozpadaly. Rodiče přitom celé roky kompulzivně nakupovali drahé oblečení, hračky i hory jídla, kterých se však děti nesměly ani dotknout. Sprchovat se mohly maximálně jednou za rok.

V krásné a usměvavé Jordan byste dnes hledali oběť domácího násilí jen těžko. Jako každá jednadvacetiletá dívka ráda experimentuje s líčením i barvou vlasů, pravidelně přispívá na Instagram, kde má 298 tisíc followerů. Na TikToku se dokonce blíží číslu 800 tisíc. Jak sama říká, ráda pomáhá druhým a v budoucnu se chce stát motivační řečnicí. Její pozitivní přístup k životu už nyní inspiruje tisíce lidí.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Jordan Turpin (@jordan__turpin)

Asi nejznámější přeživší podobně otřesného případu je Rakušanka Natascha Kampusch, která byla v devíti letech unesena Wolfgangem Přiklopilem a po dalších devět let vězněna, bita, týrána a znásilňována. Natashe se však stejně jako Jordan podařilo utéct a z traumatu vyjít jako silnější člověk, který i nadále veřejně vystupuje a pomáhá obětem zneužívání. Slova podpory v roce 2018 poslala i sourozencům Turpinovým. Její příběh můžete sledovat ve filmu 3096, na kterém se Kampuschová sama podílela a který nyní najdete na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady