Komáři, šneci a použité pleny. Co všechno lidi vzrušuje?

Komáři, šneci a použité pleny. Co všechno lidi vzrušuje?
Zdroj: Profimedia

Sto lidí, sto chutí. A to platí i v sexu. Někteří lidé mají ale trochu specifické požadavky na uspokojení. Řeč je o sexuálních úchylkách – a ne, sex na veřejnosti nemyslíme. Je totiž dost dobře možné, že o těchto sexuálních praktikách jste ještě nikdy neslyšeli!

Lidé se specifickými úchylkami nedokáží své touhy krotit ani se jich zbavit. Proto je ve vztahu s partnerem důležitá komunikace. Když chybí, jeden z partnerů často začne hledat uspokojení jinde. Eroticky přitažlivým se může stát cokoli. Mezi českými sexuology se mluví například o ženě, která trpěla sexuální fixací na Vltavu. 

Jaké jsou nejzvláštnější sexuální úchylky?  

Repelent nechte doma 

Formikofilie: Jedná se o druh zoofilie. Osoby s touto úchylkou vzrušují drobní živočichové: mravenci, šneci, žáby atd. S oblibou si přikládají živočichy na tělo a intimní partie, nechávají po sobě lézt mravence nebo dosahují vzrušení při poslechu bzučení much a komárů.

Máte tady volno? 

Frotérismus: Tato úchylka se týká převážně mužů – vzruší je, když se otírají o ženy až do vyvrcholení. Nejčastějším místem, kde se frotér uspokojuje, jsou přeplněné tramvaje. Když je přistižen, předstírá náhodný dotyk. Ale pozor! Ne každý, kdo se o vás v MHD otře, je frotérista. Někdy to bez dotyků nejde... 

Nezbyde ti ani cent! 

Findom: Jedná se o specifický druh fetiše založeného na submisivitě a dominanci. Submisivní jedinec dává své dominantní paní peněžní a věcné dary. Vedle toho však může vést normální život a mít klidně rodinu. Finanční otrok u tohoto druhu fetiše neočekává sexuální kontakt. Pro mnoho žen je to tak atraktivní přivýdělek. Může mít totiž i několik finančních otroků najednou. V extrémních formách dávají submisivní osoby svým dominám veškeré své finanční prostředky a jsou na hranici osobního bankrotu.

Sejdeme se na červeném koberci! 

Celebrifile: Jde o lidi, kteří jsou posedlí celebritami – ale po sexuální stránce. „Obyčejný“ člověk, tedy ten, se kterým mohou reálně být, je nemá šanci vzrušit. Pokud jste se nešťastně zamilovali do někoho s touto úchylkou, nesmutněte a začněte budovat kariéru na sociálních sítích. Ty z vás požadovanou „celebritu” udělají relativně snadno. 

Hurá na dovolenou! 

Xenofilie: Asi každému z nás se na dovolené stalo, že zatoužil po sexy cizinci. V širším kontextu je xenofilie přehnaná obliba ke všemu cizímu nebo věcem ze zahraničí. Jsou ale lidé, kteří nejsou schopní být s člověkem stejné národnosti, ale vzrušují je pouze cizinci.

Spinkej, můj maličký… 

Adult baby syndrom: Chování lidí s touto úchylkou se projevuje nošením plenek, dudlíků či pitím z kojenecké láhve. Někteří se chtějí nechat hladit a chovat. A plenky pouze nenosí, ale také je používají jako opravdová miminka. Milovníky plenek nevzrušuje pohlavní styk, ale právě transformace do role batolete. Někdo si najímá ženy na hlídaní, v partnerském vztahu může partner hrát roli chůvy, matky nebo otce. 

Chceš si přidat? 

Feederismus: Láska prochází žaludkem? V případě této úchylky doslova. Feedeři pociťují potěšení z toho, že vykrmují své partnery. Vztah mezi feederem a vykrmovaným může nabývat různých podob, v ale zásadě stačí, že feeder opatří dobré jídlo ve velkém množství. S radostí pak pozoruje, jak jeho protějšek jí, a přitom se ho dotýká. 

Poslední dobou se odvážné sexuální praktiky dostávají na veřejnost i díky filmům a seriálům. Příkladem jsou třeba Mužketýři. Odvážné sexuální scény a fantazie tří hlavních herců jsou prezentovány s lehkostí a humorem vlastním současné mladé generaci. Odráží mladou generaci a touhy ochutnat vše, co život nabízí. Nezbývá nám tak nic jiného, než úchylky přijmout jako normální součást naší sexuality. 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady