• TV Nova
  • Co dnes dělá jeden z největších podvodníků 20. století? Je v balíku?

Co dnes dělá jeden z největších podvodníků 20. století? Je v balíku?

Co dnes dělá jeden z největších podvodníků 20. století? Je v balíku?
Zdroj: oficiální zdroj

Určitě jste slyšeli o špičkovém podvodníkovi, který byl světově známý ještě než dosáhl jedenadvaceti let. Pátrala po něm totiž policie bezmála třiceti států a pro jednoho agenta FBI byl doslova noční můrou.

Řeč je o Frankovi W. Abagnalovi, který je dnes mužem v nejlepším věku. Je známý především jako jeden z největších podvodníků 20. století, zabýval se hlavně falšováním šeků a dalšími finančními podvody. Kvůli své „profesi“ si často měnil i identitu a dal skutečně zabrat policii v několika amerických státech.

K jeho úspěchu mu velmi pomohl dospělý vzhled,přestože byl velmi mladý. Mezi jeho první podvody patřilo vypisování šeků na vlastní přečerpaný bankovní účet. Proslulý trik pak spočíval v tom, že vytiskl své číslo účtu na prázdné složenky a pak je vložil do hromádky předtištěných složenek v bance. Tímto způsobem vydělal přes 40 tisíc dolarů!

Mezi jeho další kousky patří také vydávání se za pilota letecké společnosti Pan Am, díky čemuž cestoval zdarma po celém světě. Později se dokonce vydával za lékaře v nemocnici Georgia, kde ho málem vyhodili kvůli laické chybě, když téměř nechal zemřít přidušené dítě! Byl to skutečně nadaný podvodník, protože si vytvořil i falešný diplom z Harvardu, složil zkoušku a dostal práci v kanceláři státního prokurátora v Louisianě. Během pěti let tak pracoval pod osmi identitami a podal falešné šeky v hodnotě přes 2,5 milionu amerických dolarů v 26 zemích světa!

Pak přišel „konec legrace“. Roku 1969 ho poznali na letišti ve Francii a zatkla ho policie. Vystřídal několik vězení, protože po něm toužily všechny země, kde se provinil. Strávil tak například i jeden rok ve Švédsku, poté Franka deportovali do Spojených států, kde si odseděl 12 let za mnohonásobné podvody.

V roce 1974 se dočkal svobody díky svým výjimečným dovednostem, americkým federálním úřadům se totiž hodila jeho pomoc v boji proti podvodníkům a padělatelům, a tak se dohodli na spolupráci. Snažil se pak uživit jako kuchař, prodavač nebo promítač, ale žádná z těchto profesí ho nezaujala. Nakonec opět využil svých znalostí z oblasti podvodů a padělatelství, když se začal živit jako konzultant a radil bankám, jak vyzrát na techniky, které podvodníci používají k oklamání bank.

Galerie


Frank je nyní multimilionář a patří mu společnost Abagnale & Associates, která se zabývá poradenstvím v oblasti prevence a odhalování finančních podvodů. Jak vidíte, dokázal šikovně zúročit zkušenosti, které nabyl díky své dráze podvodníka!

Na film Chyť mě, když to dokážeš, ve kterém Franka ztvárnil Leonardo DiCaprio, se můžete podívat v neděli 15. ledna ve 14:30 na Nově.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

NESTÁRNOUCÍ idol mnoha žen: Připomeňte si nejznámější role Richarda Gera!

V mládí prodával popcorn, je v Guinnessově knize rekordů a sbírá psací stroje! O kterou hvězdu Hollywoodu se jedná?

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady