Život ji nešetřil, ale ona se nevzdala! Co prožila stand-up komička Simona Salátová?

Slovenská komička a moderátorka Simona Salátová se začala věnovat stand-upu už během dospívání. I přes těžké dětství v sobě našla sílu dělat si legraci z běžných věcí. Často s nadsázkou komentuje právě svůj vlastní život. Bere jako osobní zodpovědnost upozorňovat na různé problémy ve společnosti. Co všechno už v životě zažila? A jak se jí podařilo prorazit jako stand-up komička?

FOTO:  TV Nova

Jako dítě to neměla Simona vůbec jednoduché. Její vztah s rodiči nebyl ideální. Simona otevřeně mluví o tom, že otec holdoval alkoholu a členy rodiny v opilosti týral. Kvůli tomu pobývala s mladším bratrem nějaký čas u prarodičů. Ale potom se dostali až do dětského domova, ze kterého je následně adoptovala jejich teta. Nicméně šťastný konec se ani tentokrát nekonal. Už v 17 letech založila se spolužáky stand-up pořad s názvem Že tě huba nebolí. Díky této zkušenosti zjistila, že ji tento formát baví a může se v něm libovolně vyjádřit. Všimli si jí také tvůrci úspěšného televizního pořadu Silné reči, ale vystoupila v něm pouze párkrát. Po třech měsících randění se totiž v zamilovanosti vdala. V té době také dokončila studium na církevním gymnáziu, jelikož pochází z velmi věřící rodiny. Z jejího manželství sice vzešel syn, ale po několika letech došlo na rozvod.

Větší pozornost na sebe strhla během lockdownu. Během živého přenosu relace Silná sestava, jehož se stala stálou součástí, si ostře rýpla do bývalé profesionální tenistky Dominiky Cibulkové. Ta v době, kdy byl omezen volný pohyb, plnila své sociální sítě fotkami z dovolené u moře.

Její komentář nezůstal bez odezvy, pustil se do ní rapper Rytmus. Na Instagramu udělal vtip ohledně její postavy, čímž se dostal do velmi osobní roviny. „Jsem také jen člověk a každá žena má chvíle, kdy se cítí nejistá,“ vyjádřila se k celé kauze Simona pro magazín REFRESHER.

Ze zdravotních důvodů se po této kauze sama rozhodla svou fyzičku vylepšit. Nechat si sestavit od odborníků speciální jídelníček a plán pohybu se vyplatilo. Minulý rok zhubla během 4 měsíců úctyhodných 15 kilo. Na Instagramu se pak pochlubila fotkami, kde je vidět rozdíl před a po a rozepsala se i o vztahu ke svému tělu.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Len Simona (@simonacomedy)

Její silný příběh inspiruje mnoho dalších žen, řada z nich jí dokonce píše o radu. I když se nepasuje do role psycholožky, věří, že sdílení problémů může vést k jejich překonání. Snaží se podporovat zdravé sebevědomí žen. Sama moc dobře ví, jak těžké může být věřit sama v sebe. Navzdory tomu se jí podařilo prorazit ve světě stand-upů, kterému většinou kralují právě muži. Za to, že si i přes všechny strasti v životě stále udržuje pozitivní pohled na svět, si zaslouží obdiv.

Máte rádi žánr stand-up comedy? V tom případě si rozhodně nenechte ujít novou show Simona: Donaha, kterou najdete na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady