NESTÁRNOUCÍ idol mnoha žen: Připomeňte si nejznámější role Richarda Gera!

NESTÁRNOUCÍ idol mnoha žen: Připomeňte si nejznámější role Richarda Gera!
Zdroj: Instagram / Facebook.com

Richard Gere již dokázal během své herecké kariéry uhranout celou řadu divaček. Není tedy žádným překvapením, že se postupem času stal symbolem osudového krasavce, který v žádném romantickém příběhu nesmí chybět. Hlasujte, který z Gerových romantických hrdinů se vám líbil nejvíce!

Herec se narodil v roce 1949 ve Philadelphii v anglicko-irské rodině jako jeden z pěti dětí. I přesto, že se již od raného dětství věnoval hudbě a sám ovládal nejrůznější hudební nástroje, zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se z Gera mohl v budoucnu stát uznávaný americký herec. Jako hlavní obor studia na vysoké škole si dokonce sám zvolil filozofii a východní náboženství, a tak se zdálo, že se chystá na zcela odlišnou kariéru než tu uměleckou. Časem se ale přece jen ukázalo, že filozofie nebude tím pravým a Gere školu po dvou letech opustil. Právě odchod ze školy se pro něj stal zásadním životním krokem a Gere nakonec zcela propadl herectví.

 

Galerie

Zpočátku se objevoval v ne zcela výrazných rolích, a tak se věnoval spíše cestování a vyčkával na tu pravou příležitost. Zlom v jeho kariéře však přišel se snímkem Americký gigolo, kde ztvárnil hlavní roli, a který mu společně s filmem Důstojník a džentlmen zajistil pověst nadaného herce, který se nebojí odhalit i svou romantickou duši.

Právě jeho dokonalý vzhled a romantický kukuč mu zajistili roli v jedinečném příběhu o lásce mezi boháčem a prostitutkou – ve filmu Pretty Woman. Gere si zde zahrál po boku krásné Julie Roberts a svým hereckým výkonem povzbudil celou řadu žen v naději, že i na ně někde čeká princ na bílém koni, který se jistě objeví ve chvíli, kdy to budou nejméně čekat.
Právě role pohledného milionáře zajistila Gerovi celou řadu dalších rolí, v nichž se nejčastěji proměňoval v pohledného romantika, který bez problémů získá srdce každé ženy.

Připomeňte si ty nejslavnější role Richarda Gera a hlasujte, ve které mu to nejvíc seklo:

Edward Lewise – Pretty Woman
Snad každá žena kdysi toužila alespoň na chvíli zažít příběh zobrazený v romantickém snímku Pretty Woman. Prostitutka Vivian celý život sní o princi na bílém koni. Její sen se stává skutečností ve chvíli, kdy se setkává s miliardářem Edwardem, který jí postupně učí, jak se chovat v zcela jiné společnosti a do kterého se Vivian nakonec zamiluje. Prostě dokonalý romantický příběh!

FOTO:  Instagram / Facebook.com

Ike Graham – Nevěsta na útěku
I v tomto snímku si Richard Gere zahrál po boku Julie Roberts. Tentokrát se však Gere ocitá v roli novináře, který se snaží zjistit, proč pohledná Maggie neustále prchá od oltáře a vždy se tak postará o pořádné pozdvižení.

John Clark – Smím prosit?
Ve filmu z roku 2004 Richard Gere ztvárnil právníka, který je již unavený každodenní rutinou, a tak se rozhodne navštěvovat taneční lekce. Nakonec sám zjistí, že radost z tance dokáže vyřešit mnohé problémy, a dokonce i zachránit jeho manželství. V tomto snímku si Richard Gere zahrál vedle Jennifer Lopez a Susan Sarandon.

 

FOTO:  Profimedia

Paul Flanner – Noci v Rodanthe
Nejnovějším snímkem v našem výběru je romantické drama Noci v Rodanthe. Richard Gere se divákům tentokrát představuje jako lékař Paul, kterého neustále provází myšlenky na vlastní životní selhání a především samota. Hrozící přírodní katastrofa však Paula nakonec sblíží s jedinečnou ženou, která mu dodá novou chuť do života.

FOTO:  Archiv TV Nova


 

Richarda Gerea si nenechte ujít v romantickém snímku Pretty Woman 24. 12. 2017 od 22:00 na TV Nova!

Nepřehlédněte:

ANKETA: Který z těchto fešáků se vám líbí nejvíce? Film Šťastný Nový rok je nabitý sexy herci!

V mládí prodával popcorn, je v Guinnessově knize rekordů a sbírá psací stroje! O kterou hvězdu Hollywoodu se jedná?

 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady