Tušili jste to?! Světově nejrozšířenější proudový letoun byl vyvinut v Československu!

Věděli jste, že jedno z nejrozšířenějších proudových letadel světa bylo vyrobeno v Československu? Nenechte si ujít detailní pohled na tento cvičný letoun v prvních letech jeho existence. Poprvé odstartoval v pohnutém roce 1968.

Fanoušci válečných letadel si tentokrát přijdou na své. Ve skvělém dokumentu z produkce Armádního filmu se budou moci podívat na velmi podrobný popis jednoho z nejrozšířenějších cvičných letadel světa, kterým byl proudový podzvukový cvičný letoun vyvinutý v šedesátých letech 20. století v československém Aeru Vodochody. Jedná se o letadlo L-39 Albatros, které se stalo jednotným výcvikovým letounem armád Varšavské smlouvy. Byl to jeden z největších úspěchů československého leteckého průmyslu ve výrobě a vývoji školních a cvičných letounů.

Věděli jste například, že L-39 Albatros je natolik všestranný, že je díky snadné ovladatelnosti a skvělým letovým vlastnostem vhodný i pro leteckou akrobacii? Podívejte se na celé video, abyste pronikli do tajů rané verze tohoto výjimečného letounu a nenechte si ujít další díl Brány do historie.
 

Historická série Brána do historie vychází každé pondělí na Nova Plus, kde také najdete další díly. Pokud nechcete, aby vám unikly žádné novinky ohledně tohoto dokumentu, sledujte facebookovou stránku ZDE!

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Milovníci historie pozor! Tyto jedinečné záběry proudových bombardérů jen tak neuvidíte!

SPECIALISTA ŠTÁFEK: Nový kriminální seriál startuje už v pondělí! Jak si v něm povede vtipálek z Ulice?

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady