Zločinec, nebo legendární boxer? Smutný životní příběh...

Zločinec, nebo legendární boxer? Smutný životní příběh...
Zdroj: oficiální zdroj

Jedinečný životní příběh úspěšného boxera, který spadl až na dno! To je legendární snímek z roku 1999, natočený podle skutečné události. Podívejte se, co jste o filmu Hurikán v ringu nevěděli!

Film vypráví skutečný příběh úspěšného boxera Rubina Cartera, který si svou dravostí v ringu vysloužil přezdívku Hurikán. Rubinovy sny o mistrovském titulu se však rozplynou ve chvíli, kdy je zásluhou zmanipulovaných svědků a zákeřného policisty obviněn a následně odsouzen z trojnásobné vraždy, kterou nejspíše nespáchal. Ve vězení nakonec Hurikán stráví celých dvacet let a jedinou jeho šancí na zachování zdravého rozumu a konečnou vstupenkou na svobodu se stane autobiografie s názvem Šestnácté kolo, kterou Rubin v rámci dlouhého pobytu ve vězení sepíše.

Pravdivý životní příběh známého boxera zasáhl nejen celou řadu sportovních, ale i filmových fanoušků. Přesto, že se nakonec ukázalo, že Rubin byl nespravedlivě odsouzen, jeho životní cesta se již od dětství neubírala zrovna tím správným směrem. Vzhledem k tomu, že vždy trpěl těžkou vadou řeči, často se stával terčem posměváčků, a jeho dětství tak nebylo vůbec radostné. Spíše naopak! Rubin se rozhodl své problémy řešit ne zrovna šťastným způsobem a jeho jedinou obranou se staly pěsti. Nakonec ale svůj vztek a nenávist dokázal proměnit v sílu, která mu zajišťovala neporazitelnost v boxerském ringu. Z vrcholu své boxerské kariéry, kterou fascinoval celou řadu fanoušků, však nakonec přece jen spadl opět na dno a dvacet let strávených ve vězení ho silně poznamenalo a výrazně změnilo i jeho osobnost. Po propuštění Rubin dokonce založil organizaci, která bojuje za práva nespravedlivě odsouzených. Svět boxu se mu ale už navždy odcizil, a to i přesto, že po propuštění dostal symbolicky čestné tituly mistra světa ve střední váze organizací WBC a WBA. Rubin Carter zemřel na rakovinu prostaty 20. dubna 2014 ve věku 76 let.

FOTO:  oficiální zdroj

Podívejte se, co jste o filmu Hurikán v ringu nevěděli:
1. Postavu vězeňského dozorce si Clancy Brown zahrál i ve filmu Vykoupení z věznice Shawshank


2. Denzel Washington trénoval kvůli filmu box s osobním trenérem víc než rok.


3. Joey Giardello žaloval producenty filmu za urážku na cti kvůli zobrazení jeho souboje s Carterem. Případ byl vyřešený mimosoudní cestou a režisér Jewison přistoupil na uveřejnění vyhlášení na DVD verzi, že „Giardello byl nepochybně velký bojovník.“


4
. Denzel Washington získal za svou roli v tomto filmu Zlatý glóbus a nominován byl na Oscara a SAG Award. Film byl dále nominován na Zlatý glóbus v kategoriích nejlepší film-drama a nejlepší režie.
 

Galerie

 

Film Hurikán v ringu můžete sledovat již dnes od 20.00 na Nova cinema!

 

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!

Nepřehlédněte:

BYL TO NEUVĚŘITELNÝ ROŠŤÁK! Poznáte tohohle malého raubíře? Bavil vás v Tvojí tváři!
SPECIALISTA ŠTÁFEK: Nový kriminální seriál startuje už v pondělí! Jak si v něm povede vtipálek z Ulice?


Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady