LOĎ DUCHŮ - Věděli jste, že je film inspirován skutečnou tragédií nejkrásnější lodi světa?!

LOĎ DUCHŮ - Věděli jste, že je film inspirován skutečnou tragédií nejkrásnější lodi světa?!
Zdroj: oficiální zdroj

Mysteriózní horor Loď duchů , kde šestičlenná posádka záchranářského remorkéru objeví nečekané překvapení, se inspiroval tragédií luxusního italského transatlantického parníku! Nevěřili byste, jaký osud potkal tuhle nádhernou loď!

V hororovém snímku z roku 2002 objeví šestičlenná posádka záchranářského remorkéru luxusní zaoceánské plavidlo Antonia Cruz, které je pohřešované z dosud nevyjasněných příčin od roku 1953. Námořníci dychtící po pokladu poruší tabu, které snad víme všichni! Na paluby opuštěných lodí, které se ztratily na otevřeném moři, se nemá nikdy vstupovat! Jedná se totiž o "lodě duchů"!


Film byl inspirován skutečnou lodí s tragickým osudem - Andrea Doria. Tento luxusní italský transatlantický parník byl poslední svého druhu před masivním nástupem letecké dopravy přes Atlantik! Známou se loď stala především katastrofou z 25. července 1956, kdy se ztratila v hlubinách oceánu po srážce s lodí MS Stockholm. Díky modernějším technologiím nebyla tragédie natolik dramatická, jako tomu bylo u Titanicu. Zachránilo se 1660 pasažérů!

Galerie


Parník Andrea Doria byl velmi výjimečnou lodí. Pyšnil se silnými turbomotory a nejnovějšími bezpečnostními prvky! Loď to byla vskutku luxusní, dokonce i třetí třída měla vlastní bazén! Výzdoba byla také na úrovni, cestující se mohli kochat spoustou uměleckých děl: fresek, soch, cenných mozaik a mistrovských děl italských umělců.


ZAJÍMAVOSTI:

- Film Loď duchů - měl rozpočet 20 mil. $ a celosvětově vydělal v kinech 68 mil. $

- Ve filmu zpěvačka Franchesca (Francesca Rettondini) používá českou pistoli CZ 75. Současně se však jedná o chybu, protože se děj snímku odehrává o mnoho let dříve, než se zbraň začala vyrábět.

- Ve scéně, kdy se spustí kabel a téměř všechny lidi na palubě přepůlí, mělo původně dojít ke stětí hlav všech zúčastněných.
Na snímek "Loď duchů" se můžete těšit v neděli 8. ledna ve 21:50 na Nova Cinema!


NEPŘEHLÉDNĚTE:
Dramatické natáčení: Co při natáčení filmu Výkupné uřízli Melu Gibsonovi?
POZNALI BYSTE HO! Adam Mišík se poprvé objevil v televizi v 10 letech!
 

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady