Vyrůstal v hollywoodském ghettu, ale stejně se stal nejslavnějším hercem planety! Víte, o kom je řeč?

Vyrůstal v hollywoodském ghettu, ale stejně se stal nejslavnějším hercem planety! Víte, o kom je řeč?
Zdroj: oficiální zdroj

O Leonardu DiCapriovi toho bylo napsáno už mnoho. Tento talentovaný herec je bezpochyby jedním z nejúspěšnějších a nejobsazovanějších na této planetě.

Hvězda filmu Titanic, Vlk z Wall street, Počátek či Rychlejší než smrt není však jen herec, který žije svůj slavný  život. Angažuje se také v ochraně životního prostředí a o tomto palčivém tématu se mu podařilo natočit působivý dokument „Je s námi konec?".

Skoro každý režisér a bezpochyby každý herec by si přál s tímto umělcem spolupracovat. Leonardo si ale projekty pečlivě vybírá a jen tak s někým se mu pracovat nechce. Držitel mnoha ocenění získal pět nominací na Oscara. Pověstnou sošku konečně dostal minulý rok za velkofilm Revenant - Zmrtvýchvstání, který má na svědomí režisér Alejandro González Iñárritu.

O Leonardovi se toho ví spoustu, ale věděli jste i tyto méně známé fakty o hercově životě a natáčení filmů?

- V 10 letech mu jeho agent radil, aby si změnil jméno na více americké, tedy Lenny Williams. Nemusí se dodávat, že jeho radu nenásledoval.

- Jeho první zkušenost s natáčením byla v reklamě na mléko.

- Své dětství s matkou strávil v chudé části Los Angeles, které popisuje jako "Gheto Hollywoodu".

- Když byla Leonardova matka těhotná, procházela se galerií ve Florencii a právě před obrazem Leonarda da Vinciho poprvé cítila jeho kopnutí - právě tak dostal své křestní jméno.

- Při natáčení filmu Revenant musel jíst syrové maso bizona. I přes to, že je vegetarián.

FOTO:  oficiální zdroj

- Ve filmu Revenant hraje hlavní roli a paradox je, že jeho postava má ve scénáři nejméně dialogů ze všech herců. I přes v roli Hugha Glasse exceloval a vysloužil si Oscara.

- Sharon Stone se na účast Leonarda Dicapria ve filmu Rychlejší než smrt těšila tak moc, že jeho honorář zaplatila sama.

FOTO:  oficiální zdroj

- Leonardo Dicaprio o sobě říká, že nikdy nezkusil žádné drogy. Co myslíte, věříte mu to?

- Při natáčení filmu Vlk z Wall street si herečka Margot Robbie musela dát tři panáky tequily, aby se před Leonardem dokázala svléknout.

 - Leonardův nejoblíbenější režisér je Martin Scorsese, s kterým už natočil mnoho filmů.

- První nominaci na Zlatý Glóbus a Oscara si vysloužil rolí postiženého chlapce ve filmu Co žere Gilberta Grapea, kde si zahrál po boku Johnyho Deppa.

- I přes to, že má peněz na rozdávání a mohl by mít jakékoliv auto na světě, jezdí po L.A.hybridem a na domě má solární panely. Ze své kapsy také věnoval milion dolarů postiženým oblastem v Haiti, které zasáhlo zemětřesení.

Galerie


 

Na film Rychlejší než smrt v hlavní roli s Leonardem Dicapriem, Sharon Stone a Russelem Crowem se můžete podívat už dnes večer ve 20:00 na Nově.

 

Film Vlk z Wall Street můžete sledovat online na Voyo.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 7: Chyby v Rivalech dráždí fanoušky, ale diváci kvůli nim film milují

Poznáte ji? Dnes je jednou z nejznámějších amerických hereček a na kontě má dva Oscary!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady