Chceme vyprávět české příběhy, říká ředitel vývoje obsahu TV Nova. Na jaké novinky se můžete těšit?

Ředitel vývoje obsahu TV Nova Michal Reitler má za sebou mnoho úspěšných projektů, řadu dalších chystá. Jak probíhá tvůrčí proces? Jaké formáty ho nejvíce baví? A na co se mohou diváci v budoucnu těšit? To všechno se dozvíte ve videu.

Kreativní tým TV Nova se chce zaměřovat především na typicky české příběhy. Dost už bylo zahraničních námětů, když máme tolik vlastních zajímavých vyprávění vhodných ke zpracování. Právě nabízení lokálního obsahu je podle producentů cesta k oslovení českých diváků, kteří mají v současné době přístup ke spoustě dalším platformám.

FOTO:  TV Nova

Velkým snem Michala Reitlera bylo natočit příběh na základě skutečné události, aniž by byli hlavní aktéři přejmenováni. I když to pro zúčastněné osoby může občas znamenat zásah do soukromí. V případě minisérie Iveta se to ovšem vyplatilo. Z výsledku měli mimořádný zážitek nejenom diváci, ale také zpěvaččina rodina, se kterou tvůrci vše konzultovali. Nadšené přijetí způsobilo, že už se dokonce chystá druhá řada.

FOTO:  TV Nova

Dalším chystaným projektem je minisérie Král Šumavy, která sleduje životní cestu legendárního Josefa Hasila. Nepolapitelný převaděč přes hranice ve své době dost potrápil Státní bezpečnost. Novinkou má být i dobový seriál z roku 1939, kdy se v Československu otevíral nejmodernější obchodní dům ve střední Evropě. Obyčejní lidé s ním spojovali svoji šťastnou budoucnost, ale vstup německých vojsk na naše území naznačoval něco jiného.

Nová minisérie Král Šumavy FOTO:  Mikuláš Křepelka

Podle Michala Reitlera by se každý tým kreativních producentů měl skládat z různých druhů osobností, aby poskytly odlišný pohled na svět. Ten jeho se proto skládá z odborníků na kriminálky, vztahové seriály a komediální žánr. Díky tomu může TV Nova neustále přicházet s novými projekty, a že jich bude požehnaně. Co dalšího se tedy chystá? Další podrobnosti se dozvíte ve videu.

Všechny minisérie z dílny Voyo Originál můžete sledovat na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady