Robert Langdon opět na scéně! V Infernu se snaží zastavit smrtící virus

Šifra Mistra Leonarda, Andělé a démoni, Inferno. Třetí zfilmování populárních knih Dana Browna nás zavede do italské nemocnice, kde se profesor symbologie Robert Langdon v podání Toma Hankse probouzí se ztrátou paměti... Společně s doktorkou Siennou Brooks (Felicity Jones) se pouští do závodu s časem napříč Evropou, aby zastavili virus, který může vymýtit polovinu světové populace.

Zajímavosti z natáčení:

– Pro potřeby filmu bylo vyrobeno hned 15 kopií Danteho posmrtné masky.

Inferno FOTO:  Bontonfilm

​– Ačkoliv je Inferno třetí filmovou adaptací knih ze série o Robertu Langdonovi, ve skutečnosti se jedná až o čtvrtou knihu. Třetí knihou je Ztracený symbol. Týden před uvedením filmu Inferno Dan Brown oznámil, že plánuje další román s tímto oblíbeným detektivem – Počátek.

– Inferno mělo nejmenší rozpočet z filmové série a je také nejkratší (120 min oproti filmu Andělé a démoni, který je dlouhý 130 min nebo Šifře Mistra Leonarda s délkou 150 min)

–  Natáčelo se v Budapešti, v Turecku, Florencii i v Benátkách. Francouzský herec Omar Sy během natáčení omylem spadl do jednoho z benátských kanálů. Celosvětová premiéra proběhla ve Florencii.

Mysteriózní drama Inferno sledujte v sobotu 25. 6. 2022 od 20:20 na Nově. Nebo v repríze 28. 6. od 20:00 na Nově Cinema.

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady