Dramatické natáčení Princezny se zlatou hvězdou: Kolik lidí se zranilo?

Natáčení klasické české pohádky Princezna se zlatou hvězdou se neobešlo bez několika nepříjemností. Kdo se těžce zranil a jak se pohádka ve skutečnosti správně jmenuje?

Česká vánoční klasika Princezna se zlatou hvězdou má všechno, co by správná pohádka měla mít – krásnou princeznu Ladu, jejímž znamením je zlatá hvězda na čele, tatínka krále, který vládne poněkud volnou rukou, a hodnou chůvu, která si ví rady v každé situaci. Pak je tu také zlý a panovačný král Kazisvět, který chce princeznu Ladu za ženu, jinak celému království vyhlásí válku, a hodný princ Radovan, jehož království poskytne prchající princezně azyl. A nesmíme zapomenout na symbolický myší kožíšek, aby mohla princezna zůstat inkognito.

PUSŤTE SI CELÝ FILM

FOTO:  Archiv TV Nova


ZAJÍMAVOSTI Z NATÁČENÍ POHÁDKY:

Král Hostivít, kterého hrál František Smolík, přišel k vážnému úrazu během natáčení scény, kdy ho ráno jde pozdravit princezna Lada. Málem mu korunou vypíchla oko!

Před natáčením šermířských scén představitel krále Kazisvěta nikdy nedržel v ruce meč.

A další zranění! Josef Zíma, který hrál krále Radovana, si při natáčení scény, kdy měl zlomit meč, prořízl kůži na stehně.

Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu, byla v průběhu natáčení pohádky těhotná. Jen díky šikovnosti kameramana to nebylo vůbec poznat.

Pohádku vidělo v kinech přes 6 milionů diváků. Je to jediná česká veršovaná pohádka.

V tomto filmu se setkaly obě představitelky filmové Babičky Boženy Němcové – Jarmila Kurandová jako chůva a Terezie Brzková jako babička.

FOTO:  Archiv TV Nova

Marie Kyselková měla v pohádce původně jen malou roli. Hlavní postava Miriam Hynková ale těsně před natáčením onemocněla, a tak dal roli princezny Lady režisér právě krásné Marii.

Pro Marii Kyselkovou to byla největší role a zároveň poslední film, který natočila. Dále se věnovala už jen rodině.

Pohádka se jmenuje pouze Princezna se zlatou hvězdou, nikoliv Princezna se zlatou hvězdou na čele, jak má spousta lidí zažito.

FOTO:  Archiv TV Nova

Krásný pohádkový příběh zavádí diváky nejen do ateliéru, ale také na zámek Průhonice či hrad Kokořín, kde se některé scény natáčely.

 

Na pohádku Princezna se zlatou hvězdou se můžete podívat 24. 12. v 18:40 na Nově. Po odvysílání ji najdete na portálu Nova Plus!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady