• TV Nova
  • Dramatické natáčení Princezny se zlatou hvězdou: Kolik lidí se zranilo?

Dramatické natáčení Princezny se zlatou hvězdou: Kolik lidí se zranilo?

Natáčení klasické české pohádky Princezna se zlatou hvězdou se neobešlo bez několika nepříjemností. Kdo se těžce zranil a jak se pohádka ve skutečnosti správně jmenuje?

Česká vánoční klasika Princezna se zlatou hvězdou má všechno, co by správná pohádka měla mít – krásnou princeznu Ladu, jejímž znamením je zlatá hvězda na čele, tatínka krále, který vládne poněkud volnou rukou, a hodnou chůvu, která si ví rady v každé situaci. Pak je tu také zlý a panovačný král Kazisvět, který chce princeznu Ladu za ženu, jinak celému království vyhlásí válku, a hodný princ Radovan, jehož království poskytne prchající princezně azyl. A nesmíme zapomenout na symbolický myší kožíšek, aby mohla princezna zůstat inkognito.

ZAJÍMAVOSTI Z NATÁČENÍ POHÁDKY:

– Král Hostivít, kterého hrál František Smolík, přišel k vážnému úrazu během natáčení scény, kdy ho ráno jde pozdravit princezna Lada. Málem mu korunou vypíchla oko!

– Před natáčením šermířských scén představitel krále Kazisvěta nikdy nedržel v ruce meč.

– A další zranění! Josef Zíma, který hrál krále Radovana, si při natáčení scény, kdy měl zlomit meč, prořízl kůži na stehně.

​– Marie Kyselková, která hrála princeznu Ladu, byla v průběhu natáčení pohádky těhotná. Jen díky šikovnosti kameramana to nebylo vůbec poznat.

– Oba hlavní představitelé museli nosit během natáčení paruku. Vlasy prince Radovana a princezny Lady tedy nejsou dílem přírody, ale šikovných vlásenkářů.

– V tomto filmu se setkaly obě představitelky filmové Babičky Boženy Němcové – Jarmila Kurandová jako chůva a Terezie Brzková jako babička.

FOTO:  Archiv TV Nova

– Marie Kyselková měla v pohádce původně jen malou roli. Hlavní postava Miriam Hynková ale těsně před natáčením onemocněla, a tak dal roli princezny Lady režisér právě krásné Marii.

– Pro Marii Kyselkovou to byla největší role. Dále se věnovala už jen rodině.

– Pohádka se jmenuje pouze Princezna se zlatou hvězdou, nikoliv Princezna se zlatou hvězdou na čele, jak má spousta lidí zažito.

​– Krásný pohádkový příběh zavádí diváky nejen do ateliéru, ale také na zámek Průhonice či hrad Kokořín, kde se některé scény natáčely.

Na pohádku Princezna se zlatou hvězdou se můžete podívat 24. 12. v 18:55 na Nově. Pokud si ji chcete pustit hned, najdete ji už teď na Voyo!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady