Akce nový domov: Opadaná omítka, starý nábytek a minimum prostoru!

Tentokrát Terezu zaujal příběh životem zkoušené matky a babičky, dvaapadesátileté Květy Cínové z Hradce Králové, která se přes životní trable a těžkou nemoc nevzdává a statečně bojuje s osudem! Jak jí Tereza změní život?

Květa Cínová vychovala celkem 8 dětí. V době, kdy musela bojovat o jejich budoucnost, ji zradilo zdraví. Mozková mrtvice ji na čas vyřadila ze života a připravila o paměť, řeč, ale hlavně o to nejdůležitější, o mateřský cit. Přesto svůj boj nevzdala a dnes kromě svých dvou dětí, které ještě studují - Tomáš (19) a Pamela (17), vychovává v malém panelovém bytě 2+1 ještě své tři vnučky, Sabrinu (14), Valerii (7) a Viktorii (4). Na odpočinek a vlastní život zatím nemá čas a s pěti dětmi finance na obnovu bydlení opravdu nezbývají.

FOTO:  TV Nova


Hradecký byt paní Cínové rozhodně neodpovídá standardům bydlení. Zcela nevyhovující je velikost. Byt 2+1 rodině v žádném případě neumožňuje dostatek prostoru a o soukromí se tu mluvit také nedá. Nejvíce trápí paní Cínovou kuchyň. A hlavně to, že prostor neumožňuje zasednout celé rodině k jednomu stolu. To není ale zdaleka všechno. V bytě ze zastavil čas. Nábytek je desítky let starý a většina spotřebičů nefunguje. Sprchová hadice je oblepená lepící páskou. Jelikož paní Cínová živí pět dětí, nemůže si dovolit investovat do modernizace bytu. Doplnit energii není pro matku a babičku zároveň vůbec jednoduché, a to už vůbec ne v těchto podmínkách.

FOTO:  TV Nova


Dokáže vyplnit tým pořadu Akce nový domov v čele s Terezou Pergnerovou sny celé rodiny? Akci nový domov uvidíte už ve středu od 20:20 na Nově.

 

Galerie

O projektu Akce nový domov: Tereza Pergnerová se vrací na televizní obrazovky, aby změnila osud lidem, kteří se ocitli v nouzi. Osobně zjišťuje, v jak otřesných podmínkách tito lidé žijí, často bez jakékoliv naděje na lepší budoucnost. "Akce Nový domov" dává příležitost rodinám hodit starosti o bydlení za hlavu a vstoupit do nové životní etapy.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Středeční Akce nový domov: Výchova pěti dětí v bytě 2+1. Květa se ale přes těžkou nemoc nevzdává!

PRVNÍ ODHALENÍ: Další díl Akce nový domov představí ženu, která přišla o mateřský cit. Dál však bojuje!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady