Anna Kellnerová bude obhajovat vítězství na prestižních parkurových závodech. Jak se připravuje?

Už ve čtvrtek 16. 6. začínají v pražské Chuchli prestižní závody v parkurovém skákání. Český tým v čele s Annou Kellnerovou a Alešem Opatrným bude obhajovat vítězství z loňského roku. Přímé přenosy ze závodů nabídne Nova Sport 2 a Voyo. Jak probíhají přípravy na takové závody?

Důležité závody vyžadují pečlivou přípravu. „Já se připravuju už delší dobu,“ vysvětluje Anna Kellnerová. Po závodech v Hamburku ale nyní dává kobyle, která pojede, dva víkendy volno, aby měla hodně síly a byla připravená co nejlépe.

Sportovci mívají často před důležitými závody nějaké rituály, které jim pomáhají jako psychická podpora. Jak to má Anna? „Snažím se rituály nemít, protože si říkám, že jednou to neudělám a budu z toho nervózní,“ usmívá se. Zároveň ale dodává, že stejně jako se připravuje kondičně, je potřeba se připravovat i mentálně. Tuto stránku už má ale prý dobře podchycenou: „Už na ní nemusím tolik pracovat, ale přece jen se jí ještě trochu věnuju.“

Anna Kellnerová se svým hnědákem FOTO:  profimedia.cz

Věnovat se vrcholově jakémukoli sportu si žádá disciplínu a velkou oddanost. A to se logicky promítá i do osobního života. „O koně se člověk musí starat a nemůže je nechat jen tak být,“ souhlasí Anna. V jedné věci má však jasno: „Životní styl obětovaný tomu je opravdu velký, ale stojí to za to.“ Více se dozvíte v reportáži.

Přímé přenosy ze CSIO3*-W CET Prague Cup sledujte na Nova Sport 2 a Voyo v pátek 17. června od 12:50 a poté v neděli 19. června od 13:50.

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady