Trapasy na place komedie V létě ti řeknu, jak se mám: Natržený ret i vytržená zárubeň!

Romantická komedie V létě ti řeknu, jak se mám představuje třetí spolupráci stejného tvůrčího týmu, který natočil divácky úspěšné filmy Všechno nebo nic (2017) a Příliš osobní známost (2020). Předlohou tohoto snímku je stejně jako v předchozích případech kniha populární slovenské spisovatelky Evy Twardzik Urbaníkové. Pro filmové potřeby ji ale převedla do podoby scénáře.

Pro autorku je charakteristické, že věnuje největší pozornost vztahům mezi ženami a muži. Stačí si prý všímat ostatních párů kolem sebe. Díky tomu často čerpá inspiraci ze skutečných životních příhod. Takže se opět můžete těšit na řadu veselých, ale i smutných momentů. Její ženské hrdinky v sobě často mají neuvěřitelnou sílu a musí překonat mnoho překážek. Možná právě kvůli tomu se s jejími příběhy dokáže ztotožnit tolik žen a dívek, což nepochybně přispělo k její popularitě.

Každý chce být v životě šťastný. Ale občas je ta cesta tak trochu trnitá a je potřeba nehroutit se a o pohádkový konec zabojovat. To přesně čeká ve filmu i partu čtyřicátníků, kteří se znají už od dětství a pravidelně se potkávají i se svými rodinami. Vše ale nemusí být tak, jak se na první pohled může zdát. Vztahy dokážou být někdy pořádně složité a každý má nějaká svá tajemství, která občas nenápadně vyplují na povrch. Třebaže si myslíte, že po tolika letech toho druhého znáte, ať už jde o partnera či kamaráda, může vás svým chováním občas dost zaskočit.

Domluvit spolupráci hned několika různých států není žádná legrace. Tvůrcům se to ale v tomto případě opět podařilo. V hlavních rolích se představí řada známých českých a slovenských herců. Tuto kombinaci diváci již v minulosti zažili, zajímavostí ale je, že tentokrát autoři spojili síly i s několika rumunskými umělci. Natáčení probíhalo mimo jiné právě na Slovensku v obci Malé Borové v okrese Liptovský Mikuláš. Zdejší hrstka obyvatel tedy určitě měla o zábavu postaráno!

Na place se ale nenudili ani herci. Někdy se při natáčení stane, že dojde k nějakým nehodám. Nicméně většinou není jejich původcem pouze jeden člověk. V tomto ohledu si vybrala všechnu smůlu krásná herečka rumunského původu Dana Rogoz, které se stalo několik trapasů! V průběhu jednoho natáčecího dne málem vyrazila zuby hned dvěma hereckým kolegům, dalšímu dokonce natrhla ret a nechtěně vytrhla zárubeň na dveřích. Den blbec se zkrátka občas nevyhne ani slavným osobnostem.

Tereza Kostková ztvární milující a obětavou manželku, matku a kamarádku Ivanu. Tím ale občas dusí svého manžela Martina (Marián Miezga), který se s ní chce nechat rozvést. Známá televizní moderátorka Ela (Andreea Vasile) a překladatel knih Andrej (Ondřej Sokol) vychovávají společně dvojčata. Jejich harmonický vztah ale bude muset podstoupit zkoušku, když se nečekaně objeví její bývalá láska David (Ján Koleník). Majitel restaurace Vláďa (Pavel Bartos) po rozvodu s Věrou (Soňa Norisová) zase nechce, aby jeho nová manželka Broňa (Dominika Morávková) musela pracovat. Bezdětná rozvodová právnička Adriana (Dana Rogoz) sice žije sama, ale udržuje milostný poměr se svým šéfem Filipem (Martin Hofmann). Celé se to ještě víc zamotá, když se na ně obrátí manželka premiéra (Petra Vajdová), která chce svého muže (Jaroslav Plesl) opustit během předvolební kampaně… A nesmíme zapomenout také na Simonu Babčákovou v roli svérázné produkční, která by ráda někoho měla, ale na vztahy zkrátka nemá čas.

Ve fotogalerii se můžete podívat, jak se hercům podařilo ztvárnit jejich postavy.

Galerie

Celý film V létě ti řeknu, jak se mám můžete sledovat od 27. května na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady