Karel Special a neviděné záběry ze soukromí. Co nadzvedlo i obvykle dobře naladěného Gotta?

Dokument Karel Special režisérky Olgy Malířové Špátové přináší zajímavý pohled do soukromí hudební legendy. Zpověď na samém sklonku umělcova života prokládá záběry mladičkého zpěváka na startu hudební kariéry.

Karel Gott s paletou v ruce. Karel Gott s hrstmi léků. Karel Gott dojatý talenty svých dcer. Karel v obležení excitovaných stylistů, dojemně opečovávaný manželkou Ivanou a láskyplně zatažený do dětských her svých dvou dcer. Olga Malířová Špátová pozoruje českou pěveckou legendu z největší blízkosti.

​Točí jej při přípravách na filmovou premiéru a současně zachytí i chaos, který vznikne jen proto, že Karel přišel do kina. Nebojí se ukázat starého muže, který si vychutnává moment tichého soustředění v ateliéru a s paletou v ruce. Ale taky bez patosu ustojí moment, kdy velký Karel přijde na hodinu zpěvu své dcery Charlotte Elly, aby si spolu zazpívali.

​A opravdu dojemný je dokument ve chvíli, kdy na obrazovce sledujeme okamžitou proměnu nemocného muže na konci sil v zábavného šviháka: to když se Gott koupe v pozornosti a obdivu svých fanynek a fanoušků.

​​Karel Gott se v dokumentu setkává se svými přáteli a hudebními kolegy. V Hamburku navštíví někdejšího šéfa německého vydavatelství Polydor, které mu jako jedinému umělci dalo celoživotní kontrakt. Nepřekonatelný Slavík, který obdivuje obrázky Josefa Lady, se v soukromí nebojí ani pořádně naštvat: to když se mu kvůli špatným fixům nedaří podepisovat fotografie.

Dokument Karel Special sledujte ve čtvrtek 14. července od 20:20 na Nově nebo v repríze v sobotu 16. července od 13:40 na tomtéž kanále. Případně už teď ZDE. Na Voyo rovněž najdete dokumentární film Karel.

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady