• TV Nova
  • TO SE FILMAŘŮM NEPOVEDLO: Film Gladiátor je plný chyb. Které bijí do očí nejvíce?

TO SE FILMAŘŮM NEPOVEDLO: Film Gladiátor je plný chyb. Které bijí do očí nejvíce?

TO SE FILMAŘŮM NEPOVEDLO: Film Gladiátor je plný chyb. Které bijí do očí nejvíce?
Zdroj: Oficiální zdroj

Během natáčení velkofilmů je těžké, aby filmařům nějaký detail neunikl. V Gladiátorovi se ale chyb objevilo více, než je zdrávo! Podíval se na něj vůbec někdo, než jej vypustili do světa?

Během tak náročného natáčení je jednoduše těžké uhlídat vše. Někdy nesedí historická fakta a někdy se v záběru objeví něco, co tam tak úplně nepatří. Přečtěte si, jaké největší chyby se v Gladiátorovi objevily, ať je můžete během sledování filmu vyhlížet!

Russel Crowe ve filmu ztvárnil postavu římského vojevůdce Maxima. Ve skutečnosti by Maximus bohužel velitelem armády být nemohl. Ve filmu byl hispánského původu a velitelé armád mohli být výhradně jen členové senátu a Římané italského původu.

Maximovi bylo přezdíváno Španěl. Jak je to ale možné, když Španělsko vzniklo až v 15. století spojením Kastilie a Aragonie?

V koloseu můžeme vidět muže a ženy sedící dohromady. To ale z historického hlediska není možné, protože ženy měly svá vyhrazená místa v nejvyšších patrech – z těch bylo vidět nejhůře.

Když císař a Maximus vchází do Kolosea, padají na ně květy. Logicky ale nemají odkud, neboť nad nimi je pouze obloha a tak daleko by z tribuny nikdo nedokázal dohodit, byť by se snažil sebevíc.

Když jde Maximus z boje v Koloseu průvodem, dívá se na něj muž s jizvou. Během prvního záběru na jeho obličej mu jizva směřuje svisle, v dalších záběrech však směřuje vodorovně a přes ústa.

V jedné ze scén v Commodově (Joaquin Phoenix) pokoji jsou vidět busty některých římských císařů. Pár z nich začalo ale vládnout až po Commodově smrti. Že by viděl do budoucnosti?

Když se Maximus vrací domů, můžete si všimnout v poli táhnoucích se kolejí od traktoru.

Galerie

V posledním souboji Maxima a Commoda se perou o stilleto (dýka s dlouhou štíhlou čepelí). Bohužel se ale dýka podezřele prohýbá a tajemství o tom, že není opravdová je prozrazeno.

Následující ráno po bitvě s barbary Maximus krmí jablkem svého koně. Na okamžik je mezi Maximem a koněm vidět člověk v džínách. Že by byl i ve starověkém Římě v módě tento výstřelek moderní doby?

Muž v džínách ale není jediná drobnost, která během závěrečné kontroly filmu režisérovi unikla. Při jednom ze soubojů je vidět na ochozu kameraman, na jednom z vozíků je vidět umístěná propanbutanová láhev... Vtipná je úvodní scéna, kde je během útoku barbarů vidět, jak tam jeden voják chodí jen tak a směje se od ucha k uchu.

Po prvním souboji v Koloseu se Maximus vzepře na koni a vítězně zvědne čistý a neposkvrněný meč. To by nebyl takový problém, kdyby předtím nezabil dvě bojovnice...

Jak je vidět, nikdo není neomylný.Tyto nedostatky ale nijak nekazí dojem filmu, a navzdory nim byl snímek oceněn několika Oskary – za nejlepší film, nejlepší mužský výkon v hlavní roli, zvuk, kostýmy a vizuální efekty. To rozhodně není málo a film určitě stojí za shlédnutí!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

UŽ JE TO 22 LET: Podívejte se, jak se za tu dobu změnili herci z PŘÁTEL!

Co dělá slavné trio z Harryho Pottera DNES? Z jednoho z nich je zombík!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady