Troška náročného natáčení se zvířaty a troška létání. Co to je? Některé hádanky jsou pekelně složité

Troška náročného natáčení se zvířaty a troška létání. Co to je? Některé hádanky jsou pekelně složité
Zdroj: TV Nova

Třetí adventní neděle se blíží, a tak nastává čas pohádek. Nejkrásnější hádanka Zdeňka Trošky, při které si procvičíte své hádací schopnosti, s sebou nese i jedno tajemství...

Poctivý Matěj pracuje u sedláka a tajně se zamiloval do jeho dcery Majdalenky. Otec se však nechce smířit s tím, že by dal svou jedinou dceru chudému mladíkovi, a tak se Matěj snaží zbohatnout, aby byl Majdalenky hoden... To je zápletka romanticky pojaté pohádky Zdeňka Trošky. Jak ale probíhalo natáčení?

FOTO:  oficiální zdroj

Nejen herci, ale také zvířata mají v mnoha pohádkách a filmech důležitou roli. V Nejkrásnější hádance se jedná o koně, pejsky, ptáky a další, významnější roli zde ale měli holubi. Konkrétně se jedná o holoubka, který Matěje a Majdalenku za záchranu života odmění kouzlem. V pohádce hraje třicet holoubků, kteří se během čtrnácti dnů naučili svou roli naprosto bravurně! Dostali rychlokurz od Václava Tomešovského a Viktora Čahoje, kteří připravují zvířata do českých filmů již dlouho.

FOTO:  TV Nova - Tomáš Kulhánek

Holubi se museli naučit létat podle pokynů, přistát přesně tam, kde přistát mají, a vše muselo vypadat naprosto přirozeně. Tento úkol je pro holuba velmi náročný a často je potřeba jej trénovat několik týdnů, když se ale něco nepovede, jednoduše nastoupí postprodukce a vše se doladí malým trikem. A co je nejdůležitější – během nácviku ani během natáčení se žádné zvíře nesmí zranit!
 
Zkusit uhádnout hádanky pro Matěje můžete už dnes v 20:20 na Nově! A následně také v neděli od 15:15!

Nepřehlédněte:

CO JSTE NĚVĚDĚLI: Jako z pohádky! Kde se natáčela Nejkrásnější hádanka? Tyhle kulisy zná každý Čech!
David Gránský a Vincent Navrátil jako žhavá dvojka! Co mají tihle dva hezouni společného?

Sdílet

Nejnovější videa

Články